Tretí cyklus chudnutia a prestávka

Posted by VladoPt on Máj 24, 2012 in Šport |

váha graf endomondoTak, po viac ako mesiaci opäť píšem o svojom chudnutí. Čo sa stalo, že píšem až teraz? Stratil som tak nejak chuť a vôľu s tým pokračovať. Chudnutie je hlavne o hlave a pevnej vôli, tak ako aj behanie a ak sa niečo stane, čo nepredpokladáte, môže Vás to značne zabrzdiť.

Značne zabrzdený som bol aj ja, môže za to beh a najväčšia dávka nabehaných kilometrov, čo som kedy za mesiac odbehol. Splnil som síce cieľ a dal 155 kilometrov, ale posledný aprílový deň som musel domov odkráčať, s bolesťou. Od vtedy som bol behať len raz, pred 15 dňami a tak mám tento mesiac odbehnuté len štyri kilometre.

Niečo, neznámeho pôvodu, na ortopédii nezistili nič, mi nedovolilo chodiť behať, asi sval, kolenné väzy, naozaj neviem. Beh sa stal súčasťou môjho života a tento problém dosť ovplyvnil aj moju produktivitu minulých týždňov a tým aj stravovanie a náladu. Keď si nervózny, jedz. Pribral som.

Cely mesiac som s týmto problémom bojoval v hlave, predsa nemôžem sedieť celý deň doma za počítačom, to by ma zabilo. Iba nedávno som začal čítať veľmi zaujímavé, motivačné a inšpiratívne, mnou iba nedávno objavené články bežeckej školy Miloša Škorpila, ultramaratonec, ktorý už toho veľa nabehal.

Zistil som napríklad aké je dôležité mať pevný trup, nie široký-vlnitý, ako mám ja, prečo sa neodporúča behať ľudom s vyššou hmotnosťou a ako hmostnosť ovplyvňuje Váš celkový čas.

Hneď som sa prebral a pred týždňom opäť nasadil diétu a po viac ako mesiaci som začal chodiť posilňovať.

Prekvapilo ma, že hmotnosť ubúdala rovnako rýchlo, ako pri behaní. Bol som vždy presvedčený, že s behaním to ide rýchlejšie, ale, je to to isté.

Najväčší problém mám s regeneráciou. Posledný týždeň veľa robím, málo spím, spánok je však veľmi dôležitý. Napríklad včera som išiel spať pred druhou ráno a vstal o pol siedmej, spal som ani nie päť hodín a to pre telo, nie je žiadna výhra, ono si to bude pamätať a oplatí Vám to v najnevhodnejšej chvíli, ako napríklad mne, s kolenom.

A musím sa priznať, nerobím strečing, iba sa tak trošku, za dve minútky pred behom ponaťahujem a bežím, čo je asi tiež mimo, keď behám také vzdialenosti, napríklad otec (maratónec) na to doplatil, zranením kolena a musel skončiť s maratónmi.

Napísal som zas viac, ako som chcel, prejdime k veci.

Tretí cyklus chudnutia som začal minulou stredou, mal opäť, ako zvyčajne tri fázy a trvá 9 dní. Dva dni prechod do ketózy, päť dní v ketóze, dva dni cukrovanie. Odcvičené štyri dni s činkami.

20. marca 30. marca 8. apríla 23. mája
Začiatok 1.cyklus 2.cyklus 3.cyklus
Hrudník 107cm 106cm 106cm 106cm
Brucho 107cm 105cm 102cm 102cm
Biceps 36cm 36cm 36cm 35cm
Stehno 64cm 62cm 62cm 60cm
Lýtko 40cm 40cm 40cm 39cm
Váha 97,5kg 94,5kg 92kg 91kg

Mám týždeň, aby som to dostal pod 90 kilogramov, musím vydržať.

 

 

 

pošli na vybrali.sme.sk

5 Comments

 • mkurri hovorí:

  To jsi za devět dnů dal dolů 5cm v pase? a 6,5 kg? nebo to je za déle?
  Jinak já teď vážím pořád stejně a to dělám více věcí než kdy jindy, takže nechápu, kde je problém, jinak ztracím v pase a takovou tu hrubší kůži, kde je tuk, ale na centimetrech to ani viděl není, ale opticky to vypadá lépe :)

 • VladoPt hovorí:

  Nie, ale chcel by som to dokázať. :) Pridal som do tabuľky dátumy a predchádzajúce články, takže by to už malo byť jasné, ako to je.
  No tak to bude asi tým, že veľa ješ, málo beháš, veľa bicykluješ, predsa len, pupok oprieš o bicykel a pedáľuješ, kdežto pri behu nemáš kde brucho oprieť, proste beh nie je len o nohách, ako bicykľovanie, zapája sa viac svalov, aj Lance Armstrong to pochopil, začal behať a už frčí na triatlonoch. :)

 • mkurri hovorí:

  Neopírám si pupek o nic, už skoro žádný nemám :D (-10cm od února)
  Jinak kolo je ale dlouhodobější než běh – běhával jsem třeba 15-25minut, na kole jedu 1,5 -2 hodiny…
  Svaly se na mě prostě lepí no a tím pádem váha je stejná :D

 • VladoPt hovorí:

  Dlhodobejší? Čo Ti bráni v tom začať behať hodinu a pol až dve hodiny? Podľa mňa nič, ani brucho, či chrb na chrbte…no nie? No, a nevyjadril si sa k jedeniu, takže to je ten problém? Strava?

 • mkurri hovorí:

  Myslím, že ani tam není moc problém. Sladké nejím a porce mám v klidu. Možná jídlo po posilovně je moc velké, ale i tak mám za chvíli hlad. No nevím. Brzo k tomu napíšu nějakou sérii článků a nejen k tomu.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.