Projekt no.1

Posted by VladoPt on Máj 11, 2011 in Monetizácia |

projekt no 1 Nastal čas. Rád by som Vám predstavil môj projekt no.1. Už bolo aj na čase, keď je také dobré počasie. Vydarila sa mi rýmovačka na začiatok? :-)

Rýmovačka nerýmovačka všetko má svoj začiatok, aj tento článok, aj môj projekt no.1 a ja len dúfam, že ho nebudem písať tak dlho, ako Lukáš o svojej dovolenke v Španielsku. No, ale teraz už vážne.

Tak to je on, môj projekt no.1 nájdete na tejto webovej adrese: http://www.i-makings.com/uvod/ a to najlepšie sa nachádza na tejto url: http://www.i-makings.com/sprava-webu/.

Začiatky (pagerank)

Projekt no.1 som ešte nemal ani v hlave, ale viem, že jeho prvé riadky kódu som začal písať 9.4.2010 a sú jeho súčasťou do dnešného dňa. Bolo to len pár dní po veľkom prepočte pageranku. Webových stránok v portfóliu mi pribúdalo. Ranky sa menili a ja som chcel mať vlastný prehľad. Určite sa mi nechcelo aktualizovať ranky manuálne. Písať ručne aktuálne ranky ku každej svojej webovej stránke by bola otrava.

Keď už sme mali vytvorený automat na kontrolu pageranku a s-ranku, začali sme tvoriť vlastný systém pre môj zoznam katalógov a zároveň nový dizajn pre web. Nie som grafik, je to jeden z troch dizajnov, ktoré som kompletne vytvoril sám. Som na svoje dielo patrične hrdý, i keď viem, že to nestojí za reč, ale je môj najkrajší a originál.

Po redizajne mojej pracovnej stránky som sa rozhodol, že môj systém prepracujeme na verejný a začneme pracovať na projekte no.1. Začali sme na tom pracovať 7.8.2010 a naďalej pracujeme a zdokonaľujeme.

Problémy s doménov (majiteľ)

Chcel som mať projekt no.1 zabezpečený po všetkých stránkach. Doména, ale nebola pod mojou správou. Pôvodne bola určená na iný projekt. Ten sa nikdy nezrealizoval a doména mi ostala spolu s cudzím webhostingom. Ja som si tam za ten čas vytvoril svoj pracovný web. Doménu mám už tretí rok, ale nie tak celkom, ako by som si predstavoval.

Chcel som to zmeniť. Snažil som sa niekoľko mesiacov kontaktovať pôvodného majiteľa. Nedarilo sa mi. Po dokončení light verzie projektu sa mi podarilo nakontaktovať na partnera pôvodného majiteľa domény, neviem už ani akou náhodou, ale asi vďaka Yegonu.

Presne deň pred vianocami 23.12.2010 bola doména nastavená na môj multihosting. Z časti mám doménu zabezpečenú. Pôvodný majiteľ je v zahraničí a hneď ako sa vráti, doména bude moja.

Texty (cca 15NS)

Zo všetkého čo sme robili bolo najťažšie napísať texty. Projekt no.1 je v českom jazyku. Písanie textov už ostalo vo väčšej miere iba na mne. Bola to fuška. Texty v slovenčine som mal hotové 19.12.2010, tesne pred Vianocami.

Preklad do češtiny a angličtiny som sa rozhodol outsourcovať. Kvalitný preklad zo slovenčiny do češtiny som mal zadarmo a bol hotový 24.1.2011, klobúk dole pred chlapom. Angličtina už bola iná káva. Zadarmo nebola. Preklad bol hotový 13.3.2011, v nedeľu.

Služba (projekt no.1)

Myšlienka bola vytvoriť zoznam s kompletnými informáciami o webových stránkach a tým vytvoriť aktuálny prehľad hodnôt a štatistík pre správcov webových stránok a rovnako pre inzerentov. Niekoho zaujímajú ranky a niekoho zas návštevnosť, to všetko tam je. Inzerent môže následne poslať svoju ponuku a publisher je kontaktovaný.

V správe webů, ale nenájdete ceny tak, ako tomu je v iných reklamných systémoch. Ponuku s cenou posiela inzerent.

Nikde sa nemusíte registrovať, ani prihlasovať. Stačí iba raz pridať svoj web do správy webů, respektíve využiť inzerciu cez náš systém a na email Vám bude doručený unikátny “user id”, respektíve “kontrolný kód”, ktorý môžete používať aj pre ostatné webové stránky.

Po čase sme zareagovali aj na zmeny na webtrhu. V našom systéme môžete pridávať aj poptávky a nabídky na čokoľvek webové.

Tak to je všetko k službe, ktorú sám využívam a uľahčuje mi moje podnikanie a šetrí čas. Viac sa dozviete v úvode projektu no.1. Dúfam nikomu nebudú vadiť zalinkované české slová v tomto odstavci. :-)

Ciele (budúcnosť)

To by som asi nebol ja, keby som nemal ciele zvlášť aj pre projekt no.1. Najprv by to chcelo malú reklamu, ktorá začína týmto článkom. V druhom rade zaplniť správu webů publishermi. Kontaktovať potencionálnych inzerentov. Presadiť sa v zahraničí. Pravidelne plniť changeLog.

Ďakujem (bez komentára)

Jarovi(php) – za všetko, bez neho by to nešlo, kolegooo.

Andrej(kritik) – tester, hľadal chyby, drbal nás a tým nepriamo určoval smer.

Pavel(cz preklad) – veľká ochota, dobré srdce!

Tomáš(en preklad) – ako vždy, spoľah.

PS: Napísanie článku trvalo dva dni, publikovaný bol na tretí deň. Cca ďalšieho 2,5NS textu súvisiaceho s projektom no.1.

pošli na vybrali.sme.sk

6 Comments

 • Turek hovorí:

  Ahoj, vypadá to zajímavě, já se teď nechci vyjadřovat k projektu ten je třeba prozkoumat, ale k struktuře toho článku co jsi napsal. Dle mého je strašně blbě strukturován, o co se jedná se dovídam až skoro v poslední fázi, chybí nějaké chytlavé screen shoty. Na to že skrz tenhle článek, jestli to chápu správně chceš strhnout počáteční informace o projektu, tak bych ho trošku poupravil.

 • VladoPt hovorí:

  Ahoj, asi máš pravdu. Je to tým, že už som asi presýtený toľkým tým textom o projekte. Tento článok je skôr o tvorbe a histórii projektu, ako o návode na používanie. Už som pretextovaný. :-)

 • Gondal hovorí:

  Ahoj, pekný projekt a možno by som doň zapojil aj nejaký ten môj web do budúcnosti, ale zatiaľ moc v úspech neverím.Samotný design webu podľa mňa odradí dosť ľudí. Je síce pekné, že je to tvoj najkrajší design, ale určite by som radšej investoval cca 50€ za ktorých by si dostal nejaký pekný design už, ak by si vybral dobrého grafika. Myšlienka webu však určite dobrá a dúfam, že sa ti to rozbehne. Veľa šťastia prajem :)

 • JaMi hovorí:

  dobry napad, ale z mojho pohladu v clanku nemas normalny rozpoznatelny link a ja osobne sa stracam ked zadam priamo nazov domeny, musim ist cez iny link aby som sa na tvoj projekt dostal. Dizajn ja neriesim, funkcne to je ale co mne dost vadi je ze si nespravil registraciu uzivatelov a tam si uz mozu ludia pridavat svoje weby, pozerat ranky, popripade komunikovat medzi sebou ohladom inzercie, vymeny odkazov …

 • VladoPt hovorí:

  @Gondal, Ahoj, na grafikov zatiaľ nemám šťastie, ešte som nenašiel takého s ktorým by som si rozumel tak, ako by som potreboval. Nehraj sa na neveriaceho Tomáša a podpor projekt už v jeho základoch, vôbec nie je načo čakať. Čakám Ťa tam už dnes :-) .
  @JaMi, Ďakujem Ti za pochvalu. V článku už jasne vidno čo je môj projekt no.1 a na ktorý link a kde treba kliknúť, aby sa tam človek dostal. Som rád, že neriešiš dizajn, to sa porieši neskôr a aj to ostatné o čom si písal v tej druhej vete. Si piaty užívateľ systému a budem rád aj za ďalšie webové stránky, ak máš čo pridať, nech je čo ponúknuť inzerentom.

 • Szajmon hovorí:

  Mne sa tento nápad veľmi páči, sám ho aj využijem, ale ako to už odznelo, grafika sa mi moc nepáči

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.