Webtrh a ja

Posted by VladoPt on Nov 8, 2010 in Ostatné |

webtrh.cz Pondelky nemám veľmi rád. Zatiaľ sa mi len niekoľko krát podarilo spraviť v tento deň všetko tak, ako som si predstavoval. Tento deň chcem, ale venovať jednoznačne webtrhu!

Webtrh.cz je fórum o online podnikaní. Nájdete tu ľudí, ktorí sa venujú rôznym špecifickým odvetiam online podnikania. Či už je to seo,  grafika, eshopy, domény, analytika, programovanie, marketing atď. Veľa odvetví som nevymenoval, ale každý má možnosť si to overiť sám a nájsť si tam človeka, ktorého práve potrebuje.

Ja som na webtrhu už takmer dva roky. Za ten čas som sa vďaka nemu naučil veľa vecí a získal mnoho kontaktov. Keď som sa registroval na webtrhu, bol to pre mňa ako postup na vyššiu úroveň. Od minulého leta však akosi úroveň webtrhu začala klesať. Všimol som si to ja, ale i majiteľ webtrhu Martin Schlemmer.

Pred necelým mesiacom ohlásil Martin veľké zmeny na webtrhu v topiku s názvom “Měníme směr”. Veľa sa tam diskutovalo, ale veľa sa už aj zmenilo na webtrhu. Martin tak sa zdá postúpil ešte na vyššiu úroveň a už nechce na webtrhu chudé obchodné modely.

Spustil však lavínu tvorby klonov webtrhu. Sympatický mi je najmä vtipný agregátor webtrhů od užívateľa webtrhu NextClick. Nesmiem však zabudnúť na moderátora webtrhu. Drago nám priniesol na svojom blogu doslova “Válku klonů”.

Ja nebudem písať nejak hlbšie o zmenách na webtrhu a ani niečo viac o webtrh klonoch. Ja budem písať skôr o užívateľoch webtrhu, ktorí ma inšpirujú, ktorých príspevky si rád prečítam a sú pre mňa prínosom.

Dovolím si ich rozdeliť do dvoch skupín a to do “top užívatelia webtrhu”, ktorých si osobne veľmi vážim a ich príspevky majú pre mňa veľkú hodnotu. Druhú skupinu by som nazval “užitočný užívatelia webtrhu”, užívatelia ktorí menej diskutujú a viac robia. :-)

Kedže reálne hrozí, že sa niektorí z nich vytratia z webtrhu, čo by bola veľká škoda, tak chcem v krátkosti poukázať na niektorých užívateľov fóra práve v tomto článku.

Top užívatelia webtrhu

Martin Schlemmer – zakladateľ a majiteľ webtrhu

Drago – moderátor webtrhu a jeho top projekt 404M.com  – jak na doménový trh a internetové podnikaní

Ján Vaňhara – dostal sa asi najďalej z webtrhu, začal podnikať s internetovou reklamou v Čechách a skončil v USA, kde úspešne podniká a píše o tom na svojom blogu www.podnikanivusa.com

Plaváček – skvelý webdizajnér, považujem ho za najlepšieho SEO mága na webtrhu

Malej Jarda – naj monetizér na webtrhu a jeho najnovší projekt werb.cz – trh webových projektů & reklamy, podľa niekoho ďalší webtrh klon, ale podľa mňa dokonalé aukro pre stránky a odkazy

Yardos – financie, dane, účtovníctvo, faktúry a pomoc v začiatkoch podnikania, tak v tom je jednička na webtrhu

Domain – považujem ho za dobrého odborníka na domény/doménistu na webtrhu

Tom@S – slovenský seo mág a domainer, patril mu www.svetdomen.sk – prvý slovenský blog o doménach, v súčastnosti optimalizuje webové stránky pre zákazníkov a jeho ponuku služieb, blog a fórum nájdete na vwww.seocentrum.sk

Lukáš Valenta – určite stojí zato prečítať si aj jeho príspevky, odborník na seo

Užitočný užívatelia  webtrhu

Petrvad – tvorca a bývalí majiteľ reklamného systému mLink.cz – časově cílená reklama

Petrfri – v súčastnosti zabezpečuje podporu v reklamnom systéme mLink.cz

Vembl – známy vďaka neúspešným reklamným systémom ako DirectoGlobal.com a Directo.sk

Toshi – slávny hlavne vďaka prepracovanému reklamnému systému ads.ranky.cz

Jersywoo – vytvoril reklamný systém placla.cz založený na platených článkoch

Gransy – vytvoril subreg.cz, najlepší systém v “Československu” pre registráciu a  správu domén :-)

Od všetkých týchto užívateľov fóra som sa v podstate učil, čerpal z ich skúseností vyjadrených v príspevkoch na webtrhu alebo na ich osobných blogoch. Patrí im zato určite veľké ĎAKUJEM.

Zoznam si budem určite ďalej aktualizovať.

Zabudol som na niekoho z Vás webtrhžníkov?

pošli na vybrali.sme.sk

1 Comment

  • Lukáš Valenta hovorí:

    Pěkný článek.
    Díky za zmínku v článku, velice mne to potěšilo. Právě se dokončuje můj seo blog (bude spuštěn zítra či pozítří), kam budu psát aktuální články o seo, případně návody, čeho se vyvarovat, apod. Pokud se ti budou mé články líbit, budu rád pokud ten blog budeš číst.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.