Multihosting

Posted by VladoPt on Apr 6, 2011 in Domény |

elbia multihostingPresne pred rokom som si vyberal svoj prvý multihosting. Vyberal som si hlavne na základe toho, čo budem tvoriť a aký typ webových stránok bude mať môj webhosting na starosti. Moje webové stránky sú nízkonákladové, automatizované a väčšinou bezúdržbové, ale generujúce nejaký ten zisk. Musím sa priznať, že neobľubujem redakčné systémy a tak v mojom portfóliu nie je ani len desať webových stránok, ktoré niečo poháňa. Bolo ich viac, ale väčšinu som prerobil.

Vedel som, že nebudem náročný klient (zo začiatku otravný) a tak som hľadal niečo slovenské a v primeranej cene s dobrými referenciami. Však tam kde sa nachádza elita, som musel byť predsa aj ja.

Moje pátranie po kvalitnom multihostingu začalo a aj skončilo na webtrhu. Neveril som, že si to budem pamätať až tak dobre, ale je to presne táto téma o hostingu pre MFA. Elbia mi ihneď nepadla do oka. Ich webové stránky zrovna nelákali svojich zákazníkov na pútavý dizajn, a stále nelákajú! Ja však nepatrím medzi ten typ ľudí, ktorí si vyberajú službu na základe grafickej úrovne webovej stránky. Mňa elbia zaujala hlavne svojou neobmedzenosťou, dostupnosťou, referenciami a cenou.

Rozhodujúcim faktorom pri výbere webhostingu bola pre mňa icq technická podpora. Predtým, keď som využíval webhostingové služby iných spoločností, podpora fungovala len cez email. Nevedel som si zvyknúť na niekoľkohodinové/dňové čakanie v prípade nejakého problému. S podporou elbie vyriešite problém okamžite a na odpoveď nečakáte niekoľko hodín.

Elbia multihosting je určiný pre náročných, ale svojou cenou aj pre nenáročných klientov, ako som napríklad ja. Dizajn nepôsobí práve “šťastne”, ale to čo sa nachádza pod kapotou, administrácia a celková správa multihostingu je na profesionálnej úrovni a na slovenské pomery celkom rarita.

Súčasťou multihostingu elbie je tiež vlastné API a reseller program a ďalšie doplnky a veľký výber možností online platieb, kde my však stále chýba možnosť platby elektronickou peňaženkou paypal.

V utorok 6.4.2010 som si objednal svoj prvý multihosting a za rok využívania služby som zaplatil spolu 142,8€. Zakladateľ facebooku Mark Zuckerberg zaregistroval svoju prvú facebook doménu u networksolutions.com. Koncom roka 2008 som si tam aj ja zaregistroval svoje prvé domény a k tomu pridal aj ich webhosting a za trinásť mesiacov využívania ich solutions som zaplatil cca 300€.

Teraz už mám všetko pod jednou strechou a som rád, že som si vybral Slovákov z hlavného mesta v stredoslovenskom kraji a využil ich solutions. Dnes som aspoň takto máličko podporil ich PR. Na ktorom by mohli viac popracovať a  tiež zaktualizovať cenník domén a referencie.  :P

pošli na vybrali.sme.sk

6 Comments

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.