Papierovačky

Posted by VladoPt on Jan 22, 2011 in Denník |

detská radosťDane, odvody, súhrnný výkaz, no o tom bol hlavne práve končiaci sa týždeň. Prekvapil aj google, aktualizáciou PageRanku. Tak ako vždy si to tu v článku pekne zhrniem od začiatku.

Týždeň som začal výjazdom, ktorý som pôvodne nemal v pláne. Švagor pracoval a sestra potrebovala ísť k zubárovi do iného mesta. Síce medzimestské autobusové linky na Slovensku stále fungujú, ale nie v tom čase, ktorý by vyhovoval mojej sestričke. Musel som preto posunúť svoje pôvodné plány a v pondelok najprv zapriahnuť koč smerom k zubárke. U zubára sa mi prvý krát páčilo. Nevedel som, ako je tam pekne. Mal som čo piť v čakárni, mal som sa s čím hrať a aj televízor tam bol a rybičky tiež. Ja som ihneď obsadil detský kútik :) .

Po sestrinej návšteve zubára nasledovali povinné nákupy v hype-super-extra marketoch. Boli sme predsa vo veľkom meste a k tomu ešte aj s maminkou. Nechal som si za odvoz kúpiť aspoň sto obálok a trhací poznámkový bloček. Celkom niečo cez dva eurá a môžem si to uplatniť, ako podnikateľský výdaj :) .

Taký bol môj doobedňajší rodinný program. Doma som sa potom najedol a zapriahol svojich 90 koní do druhého veľkomesta. Bol som za účtovníčkou. Spravila mi súhrnný výkaz a nejaké ďalšie papiere. Súhrnný výkaz si samozrejme podávam zatiaľ stále sám. Ona mi len vytlačí offline verziu súhrnného výkazu, aby som potom vedel, čo a kde napísať.

Rozprávali sme sa aj o daniach, odvodoch a celkovo o účtovníctve. Ja som už mal dopredu pripravených niekoľko otázok. V niečom dôležitom sme sa však nezhodli. Účtovníčka však bola predchádzajúci týždeň mimo. Keď som k nej prišiel, hneď som videl, čo znamenalo to “mimo”. Bola chorá a tak som ustúpil a ďalšími otázkami som ju už ďalej nechcel zaťažovať. Išiel som teda domov, podal súhrnný výkaz a hľadal správnu odpoveď na to v čom sme nezhodli.

V utorok som našiel správnu odpoveď. Odpoveď sa nachádza v mojom článku odvody 2011. Škoda len, že tento článok som nešťastne publikoval s neaktuálnym rokom k slovu odvody v url adrese článku. Neskôr som to opravil, ale google ešte nie. Po článku som pokračoval na projekte no.1.

V stredu som opäť zapriahol kone a vydal som sa znova na cestu za účtovníčkou, na daňový úrad a na zimný štadión. S účtovníčkou sme sa už zhodli a potvrdilo sa mi to, čo som jej tvrdil v pondelok. Cestou na zimný štadión som sa stavil na daňovom úrade a odovzdal súhrnný výkaz aj v písomnej forme. Do veľkomesta som sa nevybral vybavovať len veci podnikateľské, ale aj vyvetrať hlavu na ľade. Prírodný ľad som tentoraz vymenil za umelý a ani som z toho neochrnul. Po šantení na ľade  som opäť pokračoval na projekte no.1.

Štvrtok bol takmer rovnaký ako utorok. Chcel som ísť však do postele o niečo skôr. Google mi to však zamietol a rozhodol sa aktualizovať GTPR. O aktualizácii rankov na mojich ale aj iných stránkach sa rozpíšem neskôr v jednom z ďalších článkov na mojom blogu.

Včera som mal prípravu na tento víkend. Sú to moje prvé dva dni v novom roku, ktoré sa vyznačujú extrémne skorým vstávaním. Včera som ešte stihol niečo povybavovať a čas mi nakoniec zvýšil aj na projekt no.1.

PS: Inzerent ináč kecal! Daň z tohto týždňa bola rovnaká ako naposledy, som absolútne nevyspatý. Čaká ma teda pestrý program do konca mesiaca, aby som zvládol všetko to, čo potrebujem.

Páčia sa Vám fotky? :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.