Druhá tohtoročná skúška zdatnosti

Posted by VladoPt on Feb 26, 2013 in Šport |

homer runDnes to nechcem odfláknuť ako články, ktoré som napísal za posledných pár dní, aj keď tie články „nechápem prečo“ boli tie najnavštevovanejšie za celé „100 článkové obdobie“, tak i tak, som zvedavý, ako to dopadne tento slnečný deň. :)

Ta, dnes som prvýkrát odbehol 30km bez prestávky, bez odtlakov, bez vody a bez mňa naháňajúcich psov. :)

V januári som bežal 25tku v priemernom tempe 5:27min/km, dnes s 5:47min/km. Mohlo to byť lepšie, ak by som bežal cez víkend tak, ako som to pôvodne chcel, žiaľ počasie mi to nedoprialo a prakticky som nebehal od štvrtka a len včera s partiou a Mirom, beh pre Dadu.

Tri dni bez behu som bol začiatkom novembra minulého roka a tak ten koniec (horšie časy na kilometer) mám z toho, odišiel mi pravý predný stehenný sval a už to nešlo v lepšom tempe.

Moje sebavedomie bolo značne naštrbené už na tom trinástom kilometri, keď mi došlo, že už to taká zábava (hore kopcom-dolu kopcom) nebude, keď som mal pred sebou nekonečnú rovinku a v ten moment si ja vždy predstavím púšť, fatamorgány a nekončiacu saharu, ktorou sa len ťažko beží a cieľ(domov) stále v nedohľadne.

Ale, nakoniec som to zvládol. :)

Chybou ale bolo, že som to zabalil hneď na 30 kilometri, tristo metrov pred sladkým domovom, ihneď stopol garminky a myslel, že si resko dokráčam domov. Neviem čo to bolo, ale chôdza to nebola, určite som pripomínal (s momentálnym výzorom) nejakého Usámu po nevydarenom pokuse na americkú jednotku v Iraku, ktorý sa ešte naposledy snažil doplaziť domov a chýbalo mu už len kus. :)

Teším sa už teraz na ďalšiu skúšku zdatnosti a už budem vedieť, že pitný režim bude treba dodržiavať, bo sneh tu už nebude a nabudúce by už nebolo čo aplikovať, no, kŕmil som sa snehom, ale až od dvadsiateho kilometra. :)

Toto bol zas nápad, sadnúť si a písať článok po takom behu. Auč. :)

pošli na vybrali.sme.sk

4 Comments

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.