Hodinky Garmin ForeRunner 110 HR

Posted by VladoPt on Dec 28, 2012 in Nakupovanie, Šport |

garmin forerunner 110Môj výlet v Žiline nebol len o založený účtu vo FIO banke, ale aj o návšteve predajne Garmin a kúpe športových hodiniek.

Kategória hodiniek bola jasná, športové, teraz už len vybrať typ, išiel som tam s rozhodnutím, že si kúpim ForeRunner 210 a mal som to tak aj zapísané, ale z neznámych dôvodov som kúpil Garmin ForeRunner 110.

Kúpil som si síce hodinky bez podpory krokomera a funkcie intervalového tréningu a lacnejšie o 50€, ale musím poznamenať, že mi funkcie nechýbali alebo len neviem nač by mi boli dobré.

Moje hodinky mi robia spoločnosť pri každom behu už viac ako rok. Počas behu mi zamrzli len raz a GPS prijímač funguje tak, ako som si to predstavoval a chcel, bez výpadkov.

Nikdy som už nemusel zažívať stresy pri strate GPS signálu alebo pri úplnom zamrznutí systému v chladnejšom počasí, ako to bolo pri používaní mobilného zariadenia počas behu.

Prevádzková teplota hodiniek sa pohybuje medzi -20°C až +60°C. Nakoľko som si kúpil hodinky spolu s bezdrôtovým pulzometrom (HR), kde je dolná a horná hranica prevádzkovej teploty o 10°C nižšia a behať pri teplotách nižších, ako -10°C sa už neodporúča, výdrž batérií sa znižuje v extrémnom chladnom počasí, tak v tomto počasí nebehám a nemám s tým skúsenosti.

Hodinky sú vodotesné podľa štandardu IPX7, čo znamená, že behať, bicyklovať v daždi s nimi môžete bez obáv, takisto kajakovanie a člnkovanie nie je problém. Vodotesné maximum je hĺbka 1m po dobu 30-tich minút. Plávanie s nimi neviem či môžem odporučiť.

ForeRunner 110 majú okrem bežných funkcií hodiniek (čas, stopky, budík) aj históriu Vašich športových aktivít (zaznamená cca 180 hodín), možnosť auto lap (informácia o čase za daný úsek), nastavenie profilu používateľa (vek, hmotnosť, výška, pohlavie, trieda aktivity) a všeobecné nastavenia (formát času, tóny, jazyk, jednotky, formát rýchlosti a tempa) a možnosť vypnúť snímač pulzu a samozrejmosťou je celé menu v slovenčine.

Výdrž batérie je len 8-hodín, takže na dlhšiu turistiku to moc nie je, ale ak si trúfate na 100km beh pod osem hodín, to by to malo vydržať. ;)

Cena hodiniek ForeRunner 110 s bezdrôtovým pulzometrom je 199€.

http://www.garmin.sk/forerunner-110-hr_d2463.html

pošli na vybrali.sme.sk

4 Comments

 • Turek hovorí:

  Pěkná recenze. Mě na hodinkách vždy odrazovala ta výdrž baterie, ve většině případu vyhovuje, ale při extrémních trail závodech je nedostačující u mobilů se to dá řešit dobíjením. Proto jsem do hodinek nikdy nešel. Nemluvě že při běhu jsem jistější když mám po ruce i mobil, pro případ že by se mi něco stalo a já musel volat o pomoc. Problém mobilů je ale v tom že zavází.

 • roman P hovorí:

  ako teraz nerozumiem ze ako je to stymi extremnimi zavodmi a dobijanim mobilu, lebo aj tie hodinky sa daju dobijat tak isto ako sa nabija mobil. a ked necham bezat v kuse gps na mobile tak neviem ci bude mat nejak extra dlhsiu vydrz, o tej istote ked drzis mobil vruke chapem, ale po dvoch troch behoch, si odvyknes a bude to odlahcenie, a inac tie hodinky, nesu len nejakym statistickym zbieracom , ale oni su aj takym motivatorom pozries nanich a vidis svoje aktualne tempo, kde citis ked pridas alebo spomalis kazdu sekundu, neni to ako na mobile ze to tam skace hore dole, aspon co som mal ja mobili, ale ked sem tam pozeram na trate niektorych tak je hned vidno ze ma mobil , v priemere je to akoze zhruba plus minus ale tieto hodinky meraju vcelku dost presne az sam som bol prekvapeny….
  … vlado a inac ked to tak po roku hodnotis tak ako ovplivnili tvoje vysledky v behani? :)

 • VladoPt hovorí:

  @Turek
  Ďakujem a ďakujem za RT. Najlepšiu výdrž od Garmin majú asi 910XT až 20hodín, ale asi ani to Ti nebude stačiť, teraz prišiel na trh Garmin Fénix, kde UltraTrac™ zaručuje predĺženú dobu používania GPS od 16 do 50 hodín, čo už by Ti mohlo vyhovovať, snažil som sa získať tento model na recenziu, lebo nad ním sám uvažujem, chcem si to vyskúšať, než dám do toho 400-500€, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo.
  Mobil bežne nepoužívam vôbec, nie to ešte nosiť pri behu, jedine ak by som išiel niečo fakt dlhšie(+30km).
  @roman P
  Tiež by ma zaujímalo, čo používajú za zariadenia, hodinky “stovkári”.
  Ako ovplyvnili moje výsledky v behaní?
  Začal som behať s väčšou radosťou, ktorú som pri behu s mobilom nemal. Mám lepší prehľad, poznám svoj tep, presnú vzdialenosť a väčšiu kontrolu nad svojim behom a tréningami.
  A to hlavné, bez nich by som sa asi nezlepšil o 20minút na polmaratóne.

 • Turek hovorí:

  Máš Romane pravdu, mě to napadlo to dobíjení hodinek až po odesláni příspěvku. Nikdy jsem nad tím neuvažoval. Samozřejmě mobil dobíjím externí baterkou a vsadím se že hodinky taky mohu.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.