Werb

Posted by VladoPt on Mar 21, 2011 in Monetizácia |

werb - trh webových projektů & reklamyMyslím, že každý z nás, ktorý predáva reklamu na svojich webstránkach, tak po zmenách na webtrhu hľadal vhodnú alternatívu trhu, kde by našiel inzerentov pre svoje webové stránky.

Ja som tiež hľadal vhodnú alternatívu pre svoje webové stránky a samozrejme som pozoroval vývoj udalostí po ohlásení konca starého webtrhu.

Podľa mňa najlepšie čo z toho všetkého vzišlo bol werb.cz. Niektorými užívateľmi starého webtrhu považovaný len za ďalší webtrh klon typu webfair.cz a webdeal.cz a inými užívateľmi zas za aukro pre inzerentov, publisherov, domainerov no proste priestor pre všetkých web developerov.

Ja patrím do druhej skupiny užívateľov a rozhodne som nepovažoval a ani nepovažujem werb za ďalší webtrh klon. S inými webtrh klonmi sa ani nemôže porovnávať a werb je určite unikátny projekt, ktorý nemá na internetovom Československu žiadnu konkurenciu.

Zo začiatku, keď sa prvý krát začal werb prezentovať na webtrhu užívateľom, ktorého nájdete v mojom zozname, tých najlepších z webtrhu, tak sa mi nepáčila až agresívna forma reklamy, ktorú Petr Jeník predvádzal.

Moje sympatie si touto formou propagácie projektu veľmi nezískal. Webtrh doslova postihla záplava werbu. Čo tam však po záplave, keď to werbu myslím prinieslo očakávaný efekt.

Sympatie si síce u mňa projekt zo začiatku nezískal, ale chcel som byť v prvej stovke registrovaných užívateľov. Odmena za to bola 100kč, ktorú som potom využil pre lepšiu propagáciu svojich aukcií na werbe.

Čo všetko môžete nájsť na werbe? Všetko čo z webtrhu zmizlo. Aukcie bannerových plôch, aukcie spätných odkazov, aukcie domén, webových projektov ale aj vystaviť vlastnú ponuku a žiadosť na takmer čokolvek a samozrejme nesmie chýbať vlastné fórum projektu.

Pohybovať sa na werbe je tiež jednoduché. Nikomu by nemalo robiť problém sa tam rýchlo zorientovať. Design werbu nebije príliš do očí a je suchý a prevládajú sivé farby, ktoré sa už nenosia. Mne však vyhovuje a pre tento typ projektu je vhodný a na čačanom designe v tomto prípade až tak nezáleží. Ide predsa o službu, ktorú nám werb ponúka.

Ja ako správny monetizér som skúšal štastie aj na werbe. Mal som tam niekoľko vystavených aukcii webových stránok, kde som ponúkal reklamu. Niektoré aukcie sa ujali a boli výherné a iné neúspešné aukcie mi priniesli inzerentov až po nejakej dobe po skončení aukcie.

Musím skonštatovať, že vďaka werbu som zarobil niekoľko tisíc slovenských korún a týmto článkom mu to chcem aspoň, ako tak oplatiť.

Ďakujem tímu mladých ľudi za werb a nech sa im darí rozvíjať tento úspešný projekt ďalej.

pošli na vybrali.sme.sk

4 Comments

 • mkurri hovorí:

  Jsou zaznamenány nějaké prodeje reklamních ploch? Protože i na WT to nebylo nic moc, jak je tomu na Werbu?

 • VladoPt hovorí:

  Na WT sa už nepredávajú reklamné plochy a na werbe štatistiky predajov môžeš nájsť v ich pätičke. Myslím si však, že teraz sa tam až tak nenakupuje.

 • Ohledně reklamy an werbu je problém. Solventní kupci tam nechodí, tím myslím velké reklamky nebo inzeretny co nechtějí za každou cenu levnou plochu a její kvalita a CRT je nezajímá. Osobně jsem na werbu reklamu neprodal, jelikož ale s prodejem reklamní plochy není problém a werb jsem bral jen tak na zkoušku, tak mi to nevadí, mám tam opakující se aukci kdyby se tam rozumný kupující objevil a tak ani vystavení aukce nezabírá nějaký čas navíc.

  Protože reklamu často i kupuju, tak z pohledu inzerenta je to na werbu dost bída. Párkrát jsem tam reklamu nakoupil, i když najít mezi nabídkami kde je to samý odpad něco použitelného dá často práci. Pokud jsem něco trochu použitelného našel (alespoň rozumně vypadající stránka s legálním obsahem), tak mě výsledky vysloveně nepřesvědčily. Cílem většiny prodejců je udat reklamu na základě údaje počítadla návštěvnosti. Ovšem reálná kvalita návštěvníků a cena reklamy přepočtená přes CRT většinou dopadá velice bledě. Škoda, že je to celé orientované tak moc na low-cost odpad.

 • limoservices hovorí:

  pěkný článek díky : )

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.