Už rok mám auto

Posted by VladoPt on Máj 20, 2011 in Ostatné |

Volkswagen VW Golf IIPo tom ako som si spravil vodičský preukaz, chcel som hneď kúpiť auto. A aj som kúpil, presne pred rokom. Už viac ako rok som vodičom a dnes je presne rok, čo mám vlastné auto.

Počas absolvovania autoškoly som rozmýšľal aké auto si kúpim. Od začiatku som bol rozhodnutý, že investujem do auta niečo cez 4000€. Keď som skončil v autoškole a mal vodičák v ruke, zmenil som názor. Investoval som radšej do podnikania a inde.

Po roku hodnotím svoje rozhodnutie ako správne. Na začiatok, na rozjazdenie to bola dobrá kúpa. Som sviatočný vodič, začiatočník a stále si myslím, že môj golf mi ešte nejaký ten čas poslúži. Zatiaľ nemám dôvod meniť, i keď s ním boli aj starosti.

V priebehu jedného roka som do auta investoval celkom spolu 1544,64€. Vychádzam zo svojho auto-peňažného denníčka.Tento rok golf spapal 94,81€, tento mesiac ešte nič, ale dnes mu žrať už dám. :P

pošli na vybrali.sme.sk

6 Comments

 • Turek hovorí:

  Já zrovna dovezl auto z opravy u dieslu se porouchaly vstřiky a stálo mě to přes 1000 € Je zajímavé, jak člověk šetří na to či ono, uvažuje zdali to je drahé nebo ne. Potom příjde investice kterou musí udělat (opravit auto) a nemá na rozmyšlenou…

 • Tibi hovorí:

  1544,64€ to znie ako komplet GO :)

 • VladoPt hovorí:

  @Turek, aké máš auto?
  @Tibi, to je luxus a má to alarm, centrál, imobilizér a to sa len tak na 20-ročnom aute nevidí :-)

 • Marek hovorí:

  Ako sa hovorí auto počas svojho života “zožerie” ďalšie auto, u mňa už za 4 roky zjedlo dve. Mesačne 200 eur benzín plus servis, každú chvíľu olej, filtre…, jedna menšia búračka. Strašne to ide do peňazí.

 • “V priebehu jedného roka som do auta investoval celkom spolu 1544,64€.”

  auto a investícia neidú dohromady, auto peniaze žerie a aj tak nakoniec stojí len par stovák. Investícia je niečo z čoho máš na konci viac penazí, čo z auta mať nebudeš, iba ak nekúpiš veterána.

 • VladoPt hovorí:

  Je to investícia, ktorá šetrí čas, ale peniaze nie, tie žere a ináč to už je veterán :)

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.