Trojkráľový večerný beh Banskou Bystricou

Posted by VladoPt on Jan 28, 2013 in Cestovanie, Šport |

Trojkráľový večerný beh Banská BystricaPrvý tohtoročný bežecký zážitok v dave som si doprial v mojom kraji a najkrajšom meste kraja, v Banskej Bystrici.

Som za to rád, že už aj Banská Bystrica sa pridala k mestám, ako sú Košice a Bratislava a snaží sa tento kraj trošku viac rozbehať, pretože za dobrými behmi už nemusím vždy utekať ďaleko a von z kraja.

Organizátori sa taktiež líšia od väčšiny, pretože vekovo sú ani len o desať rokov starší a sú mi sympatickí aj tým, že sú to „bosobežci“.

Musím však podotknúť, že vidieť behať „bosobežca“ bosého po chodníkoch v Banskej Bystrici je asi také prirodzené, ako vidieť niekoho behať na páse vo fitness centre, ale to je na inú debatu. :)

Dlho som aj rozmýšľam, či sa mi na takýto päť kilometrový zážitok oplatí vôbec ísť, ale ja som si ten deň spestril a časť cesty do Banskej Bystrici, presnejšie 16km som odbehol.

Nebolo to nič extra, čo by som nedal, ale niekoľko dní predtým bol odmäk a práve v ten deň zas poriadne prituhlo a občas to chcelo klince na nohách. Jeden deň samá mláka, druhý deň klzisko a keď sa k tomu pridá kopček z ľadu, tak tam, kde by ste mali mať hlavu, zrazu máte nohy a tak to dopadlo aj v mojom prípade, ale ináč cesta bola dobrá. :)

Prvých šesť kilometrov v teréne, ďalšie štyri po koľajniciach a zvyšok cesty po asfalte, po hlavnej, občas výbeh na pole, ale tam podmienky náročné a tak pokračujem asfaltom až do konca.

Na križovatku, kde mi príde odvoz dobieham v predstihu, je tam autobusová zástavke, kde chvíľu debatím so starším pánom o behu, o aktuálnej téme v regióne, o vražde. Mladý futbalista, ktorý zabil pre pár drobných svoju babku, čo je žiaľ v týchto končinách celkom bežná vec, ale ja nemám chuť debatiť o podobných témach, ktoré sa ľudom ordinujú každý deň vo večerných správach.

Prichádza odvoz, dovoz a bežkyne z Lučenca a ešte jeden chalan masér a ten večer aj náš kustód. :)

Prichádzame do Banskej Bystrice a keď vidím ten rad pri stane s našimi štartovnými číslami, pripomínalo mi to nezvládnuté registračné expo na polmaratóne v Nitre a hneď som poznamenal, že štart o 18:00 nebude.

A tak aj bolo. Začalo sa neskôr, našťastie len o polhodinu, lebo organizátori taktne zrušili registráciu nových bežcov, ktorá zdržovala tých, čo mali zaplatené a prišli len po štartovné čísla.

Rovnako som netušil, že zoznam prihlásených na stránke marathon BB je vlastne okrem zoznamu štartujúcich súčasne aj zoznam s Vašim štartovným číslom, ktoré sa Vám pridelí podľa toho, koľký v poradí to zaplatíte.

Vôbec som netušil, že mi to bude treba vedieť, aké mám štartovné číslo a tak som neušetril organizátorom čas a moje číslo museli hľadať vo svojich zoznamoch podľa mena. Ha, odkiaľ som to mal vedieť?

Celý deň ma stál 5€, na štart sa postavilo 362 bežcov a bol to opäť skvelý zážitok. Vysloviť veľkú vďaka za sprostredkovanie zážitka musím mojim lučenčankám – ďakujem!

Skončil som na mieste v prvej polovici, čo som ani nechcel, bol to zbytočne rýchlejší výklus po dlhom behu. Nechal som sa strhnúť davom a trochu viac to aj rozbehol, ale bol to celkom adrenalín plný zmien smeru a na neupravených ľadových chodníkoch Vám ruky, nohy behali kade-tade, takže cieľ bol jasný, skončiť v cieli celý a v zdraví. :)

Celkom sranda, chválim, malé chybičky organizátorom treba odpustiť, však len začínajú a zatiaľ to robia veľmi, veľmi dobre a ďakujem za možnosť zabehať si inak, ako sám a nie až tak ďaleko od domova.

Na pamiatku mi ostalo pekné štartovné číslo, zatiaľ z najkvalitnejšie materiálu a do mojej zbierky medailí pribudla, takisto pekná a jedna z najťažších medailí, ktorú som si mal možnosť poťažkať a zakvačiť na krk a potom na svoju pamätnú nástenku doma.

PS: Na titulnej fotky som ja, ten v zelenej bunde a ako pozerám, tak už začínam mať nohy ako modelka. :)

Trojkráľový večerný beh Banská Bystrica - medaila a číslo

PS2: Mapka trasy, ktorou sme bežali, žiaľ prvý kilometer mi garmin vynechal z neznámych dôvodov a dokonca sa to stalo viacerým z nás na štarte, asi UFO.

PS3: Naozaj skvelý dokument o behaní, ktorý Vám odporúčam pozrieť, jeden z účinkujúcich je aj Peter Fabok, jeden z organizátorov behu o ktorom som dnes písal. Pozrieť – TU.

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.