Road ID

Posted by VladoPt on Jan 6, 2013 in Nakupovanie, Šport |

Road IDČo je to Road ID?

V prvom rade je to webová stránka a nápad, teraz modernejšie a trendové start-up, otca a syna, ktorý pomáha mnohým športovcom cítiť sa pri svojich športových aktivitách bezpečnejšie.

Inšpiráciou pre otca bola príprava jeho syna na prvý maratón. Jeho otec si robil starosti a synovi navrhol, aby so sebou nosil nejakú identifikáciu, samozrejme, že to syn odmietol s tým, že čo by sa mu mohlo stať, keď beží?

Nakoniec sa to, ale synovi vypomstilo a skončil v priekope po zrážke s nákladiakom. Našťastie sa mu nič nestalo, ale pre otca to bol signál vytvoriť Road ID.

Službu, ktorá pomáha zachraňovať životy.

Čo znamená, ak by sa Vám nebodaj niečo stalo, mali by ste pri sebe svoj Road ID, a človek, ktorý by sa Vám snažil pomôcť by mohol získať viac informácií o Vás, prípadne vďaka Road ID kontaktovať Vašich blízkych.

Služba ma zaujala už dávnejšie, bolo to asi polroka dozadu, keď som si všimol a favouritol obrázkový twít bežkyne Lenky Horkej a opäť som sa o to začal zaujímať po vianočných sviatkoch, roku minulého, roku 2012. :)

Lenke ďakujem za pomoc a zľavu!

Vybrať si môžete medzi original a interactive  Road ID.

Ja som si objednal a vytvoril Original Road ID, nakoľko si myslím, že ak ma nájdu niekde v priekope, tak dôležitejšie je najskôr zistiť meno dotyčného a kontakt na najbližších, než s Interactive Road ID, s identifikačným kódom na webovú stránku Road ID, kde by mali síce viac informácií o mne, ale pri telefóne bez internetu by im to bolo nanič.

Väčšinou behám sám, bez dokladov, bez telefónu a jediná spoločnosť, ktorú mám sú moje pípajúce Garmin hodinky, upozorňujúce na každý odbehnutý kilometer a tak preto som sa rozhodol pre Road ID, pretože tento rok budem ešte viac behať a na trasách, kde som ešte nebežal a chcem  “be safe” viac.

Takže ja som si objednal Road ID, ktorý si počas behu zakvačím na krk a ešte jeden náramok na členok a ruku, ktorý som sa rozhodol venovať známej.

Za poštovné a balné som zaplatil len $2,49 a po týždni od objednania som mal originálnu Road ID obálku doma.

Skvelý start-up, pekný web, neuveriteľná rýchlosť, super služba.

Viac na – http://www.roadid.com

RoadID podporuje aj nočný bežec a známy ultramaratónec Dean Karnazes, ktorého knižku som si mimochodom našiel pod vianočným stromom.

PS: Existuje česká kópia, ktorú vytvoril živnostník z Prahy, ale radšej som si to objednal a podporil tak prvotnú myšlienku z USA.

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.