Predaj sk domén

Posted by VladoPt on Nov 12, 2010 in Domény |

slovenské doményNakoľko rád sledujem všeobecne aukcie na webtrhu, rozhodol som sa písať o predaji sk domén. Samozrejme budem písať hlavne o webtržníckych predajoch slovenských domén.

Už dlhšie sa mi v záložkách zbierali aukcie sk domén z webtrhu. Na slovensku nemáme daukci a len ťažko sa mi hľadalo niečo viac o aktuálnych predajoch slovenských domén. Preto webtrh sa mi zdá asi ten najlepší zdroj informácii o predaji slovenských domén.

Medzi najaktívnejších obchodníkov so slovenskými doménami považujem okrem sk-nic aj pánov z TOHOS.NET, s.r.o. ktorí predávajú a prenajímajú slovenské domény na stránke www.predajdomen.sk. Mimochodom sú držitelmi viac než 1000 slovenských domén. Páči sa mi tiež internetový obchod domén na stránke kupadomeny.sk a ich celkom úspešný backorder.

Čo som zozbieral z aukcií respektíve z predaja slovenských domén na webtrhu?

V období od 19.septembra do dnešného dňa bola wz.sk najdrahšou doménou predanou na webtrhu. Jediné prihodenie v aukcii znamenalo, že doména sa predala za slušných 500€.

Môj názor je, že nový majiteľ domény urobil skvelý obchod a kúpil ju takpovediac zadarmo. Starý majiteľ môže ľutovať, že si ju nepodržal a celkom rýchlo sa jej zbavil, po tom ako ju získal začiatkom septembra.

Ďalšou doménou s druhou najvyššou cenovkou bola doména 88.sk. Doména sa už predtým predávala na webtrhu a ja som o predaji domény 88.sk informoval v septembrovom článku. Avšak úspešný výherca zo septembra nakoniec doménu 88.sk nekúpil a P3T3R  ju znova ponúkol na webtrhu v aukciách domén.

Teraz to bolo miesto 124 prihodení len 13 a doména sa predala len za 150€. Znova sa musím opakovať, rozhodne dobrá investícia za málo peňazí.

Tretiu priečku obsadila znova nn doména 79.sk. Predala sa za 111€. Aukcia trvala jeden deň a o cene rozhodlo len jedno prihodenie nového držiteľa domény.

Ostatné aukcie respektíve predaje slovenských domén na webtrhu si môžte pozreť v nasledujúcej tabuľke. Ceny domén v tabuľke sú v eurách.

1. wz.sk 500
2. 88.sk 150
3. 79.sk 111
4. stromceky.sk 50
5. posilnovaciestroje.sk 35
6. skolagolfu.sk 22
7. gamingforum.sk 20
8. html5.sk 10
9. subdomena.sk 7,5
10. subdomeny.sk 7,5

Do tabuľky som zaradil len dražené domény v aukciách domén na webtrhu. Zaujal ma, ale aj predaj dvoch stránok v aukciách stránok na webtrhu. Jeden predaj stránky so slovenskou doménou ma zaujal viac a druhý web ma zaujal zas menej. :-)

V prvom prípade ide o doménu s celkom pekným názvom pausaly.sk, z ktorej vznikla minisite s peknou návštevnosťou. Po siedmych prihodeniach v aukcii ju získal nový majiteľ za 102€.

V druhom prípade ide o stránku s názvom hry v doméne callofduty7.sk. Síce doména obsahuje presný názov hry, ale ktorý BFU už bude zadávať do vyhľadávača celý jej názov? Kazdý hru poznáme ako “cod” a lepšia voľba by bola cod7.sk, ktorá je ešte dokonca voľná. To je len môj osobný názor, niekto to môže posúdiť inak. Predala sa po 12 prihodeniach za 22€. Bývalému majiteľovi sa tak aspoň vrátila investícia do domény.

Ak by ste mali nejaký tip na zdroj informácii o predaji slovenských domén, prosím napíšte mi ho v komentári k tomuto článku. Ak ste aj Vy predali niečo “slovenské” pochválte sa…

K napísaniu článku ma inšpiroval Drago a jeho hodnotiace články dukcií na jeho blogu.

pošli na vybrali.sme.sk

2 Comments

 • test hovorí:

  na webtrhu a podobnych projektoch sa urcite nezrealizuje viac ako 1% slovenskeho domenoveho obchodu. absentuje tam realny dopyt a predajne ceny su smiesne. preto nesuhlasim ze by to bol napr webtrh “najlepší zdroj informácii o predaji slovenských domén”. na druhej strane,nepoznam alternativny zdroj, kedze vacsina obchodov sa nezverejnuje

 • Viliam Brozman hovorí:

  Zdravim ta, nedavno som si kupil svoju prvu Slovensku domenu a uz som aj napisal potencionalnemu kupcovi, ci by nemal zaujem o kupu.

  Jedna sa o domenu z forexovej oblasti, ak sa mi ju podari predat, napisem sem.

  No myslim, ze kupcovi sa bude zdat draha a tak mam v plane tam vybudovat informacny projekt, len bude tazke najst cloveka, ktory o tom bude vediet pisat vela a lacno (ja viem, hlupe poziadavky)

  Inak odporucam sledovat svetdomen.sk – kde autor zverejnuje zaujimave expirujuce .sk kusky a taktiez domainer.sk – kde sa aj priamo obchoduje primarne s .sk domenami, a mozes si vsimnut jednu zaujimavu vec, ze o nas trh sa zaujimaju aj polski bratia, ktori ponukaju slusne sumy.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.