Posledných päť mesiacov

Posted by VladoPt on Mar 24, 2012 in Denník |

klobása a pivo KeltPresne pred piatimi mesiacmi som ani len nepredpokladal, že nasledujúce mesiace budú také, aké boli. Keď sa nad tým tak teraz zamyslím, všetko to k tomu smerovalo. Čím ďalej, tým viac roboty, prikývol som snáď na všetko, v čo som veril, že zvládnem (aj som to zvládol a vždy na čas, žiadny negatívny ohlas, ale…). Stále však bola na mne aj starostlivosť o starého otca, s ktorou som súhlasil v auguste, aby mohla moja maminka ísť robiť do zahraničia. A ak niekto z Vás vie, čo je to starať sa o starého človeka, iste mi dá za pravdu, že je to ako starať sa o malé dieťa. A tiež som nechcel prestať cvičiť a behať.

Chcel som to  “v pohode” ustáť a prejsť cez to obdobie, veď čo iné mi ostávalo. Začal som preto chodiť spávať stále neskôr a neskôr, už to nebolo o deviatej večer, už sa to predĺžilo na polnoc, na jednu, dve hodiny ráno a to som vstával stále ráno o šiestej, či bol pracovný deň alebo víkend. Môj budík bol vždy nastavený na 05:50, ach to boli časy…

A však neustál som to a klesol som až tam, kde som bol pred dva a pol rokom. Najprv som začal občas vstávať o dve hodinky neskôr, potom to už nebolo len o dve hodiny, ale na obed, poobede. Prestal som cvičiť a v decembri som bol dokonca len päť krát behať a nebolo to o zime, na zimu som bol tentokrát dobre pripravený.

Všetko to začalo 30.októbra a skončilo 5.decembra (myslím tým moje dobré investovanie peňazí). Na začiatku novembra som si dal odvážny cieľ, príjem 100€/deň. A to bola moja veľká chyba. Áno, zarobil som cez 9000€ a nejak mi bolo málo, predstava, že už nebudem musieť toľko robiť a budem si môcť dovoliť to, čo nikdy predtým, ma načisto opantala. Chamtivosť.

Snažil som sa zarobiť ešte viac a tým pádom riskovať ešte viac, hádajte ako to asi tak skončilo…

No a potom 9.decembra, v sobotu, som to bol kvázi osláviť na pravidelnom futbalovom turnaji v RS, kde som do druhého dňa prespal, aby som niekedy v pondelok v noci skončil, detaily si už nepamätám. Zriadil som sa tak prvýkrát po dvoch rokoch.

Priznám sa, že veľa ľudí mi vyčítalo, že som predtým prestal chodiť von a tak som si našiel ďalší “dobrý” dôvod ísť zas niekde von, do baru. Pokračovalo to aj ďalší víkend a ďalší a ďalší, až to pokračovalo a skončilo minulý víkend, v sobotu ráno.

Od 22. decembra do 15. februára nemám o sebe žiadny záznam v diári, to som asi nadobro prestal virtuálne existovať, ako ste to niektorí z Vás poznamenali.

Teraz by som to už rád zmenil a tak začínam týmto článkom a tisícim tweetom, ktorý som si tak dlho pre túto príležitosť odkladal.

„Buďte pozdravený.“

pošli na vybrali.sme.sk

11 Comments

 • lucas03 hovorí:

  preco ide tvoja mama robit do zahranicia, ked ty zarobis 9000 za mesiac?

 • VladoPt hovorí:

  Ona s tým začala v auguste a ja som vtedy toľko nezarábal a teraz už tak riskovať nechcem, nestojí mi to zato, iba čo som si toho dosť navaril svojou hlúposťou…

 • mkurri hovorí:

  Vítej zpět ve virtuální domovině…
  Ty fakt děláš 9k €/měsíčně? Respekt!!!
  A k tomu barovému opojení je dobré, že sis to uvědomil, protože někteří v tom jedou několik let a jde to s nima rychle dolů.

 • VladoPt hovorí:

  Vitám, už mi to tu chýbalo a nie raz som si hovoril, že už sem konečne niečo napíšem a aj Tebe som raz napísal v emaily, že už tento víkend niečo napíšem a nakoniec z toho bol víkend “tento” :)
  Vonka, v baroch, na chatách, na bytoch je sranda, ale predsa len, záleží mi na mne a chcem niečo viac, ako iní, ktorí len čakajú na víkend :)
  A 9k € za mesiac už teraz nedám ani náhodou, možno keby som zas chcel riskovať všetko…

 • jasvo hovorí:

  Welcome back, kolego :) .

 • Turek hovorí:

  Super že jsi zpět. Už se těším na tvé nové posty.

 • VladoPt hovorí:

  Vitám, vitám ;) …a ty už asi pravdepodobne doma z lyžovačky :)

 • Turek hovorí:

  jj jsem, budu muset o tom něco napsát. Ono kromě toho teď trávím hodně času s přítelkyní, takže času ubylo, ale myslím na vás všechny a psát a tvořit stránky nemíním přestat.

 • PATWIST hovorí:

  Teším sa tvojmu budíčku virtuálneho diára :)

 • Minec hovorí:

  Vítam ťa tu, kolega :-)
  Odteraz verím, že pôjdeš len hore a vždy toľko aby si bol motivovaný a vládal :-)

  Drž sa. Teším sa na ďalšie príspevky na blogu :-)

 • VladoPt hovorí:

  @Turek přítelkyne? ejha, bežec tiež? článok o lyžovačke som už prečítal ;)
  @PATWIST aj mňa to teší, na diároch som závislý, takže musel povstať aj ten virtuálny :)
  @Minec Vďaka Ti za podporu, budem si držať!

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.