Obuv – tabuľka veľkostí – EU, UK, USD

Posted by VladoPt on Jan 27, 2013 in Nakupovanie |

Článok z trochu iného súdka, ale myslím, že potrebný, ak nakupujete obuv cez internet.

Som jeden z mála z tých, čo majú svoje nohy (vďaka behaniu) dokonale zdiagnostikované a nie raz, ale už dvakrát a i tak sa mi naposledy podarilo, vlastne nepodarilo kúpiť dobrú veľkosť obuvi.

Písal som o tom na začiatku mesiaca, bol to nákup v USA a konkrétne topánok na behanie, slušne som to preplatil a za tie peniaze, čo som do toho dal, som si mohol kúpiť štyri na Slovensku a nie dva páry topánok v USA.

Drahá skúsenosť, ktorú si už nechcem zopakovať.

Dnes som si vyberal niečo z minimalistickej tzv. „barefoot“ obuvi, naozaj už dlho zvažujem nákup a rozhodol som sa, že dnes to kúpim. Čo a kde, o tom v inom článku.

Spravil som si malý prieskum mojej obuvi, porovnal s Baťom a zistil, že by sa Amazon mal skutočne zamyslieť nad svojim „size info“, nechápem mu.

Podľa mojej tabuľky z môjho prieskumu to vychádza tak, že US veľkosť je zvyčajne o jedno číslo väčšia ako UK veľkosť. Niečo som už o tom čítal a vraj je to tak najsprávnejšie. Spoločnosti značia veľkosti topánok až piatimi rôznymi systémami, kto sa v tom má vyznať, však. :) Najpoužívanejší je francúzsky systém a podľa toho je moja dvanástka = UK12 = US13 = EU47. Ak má topánka veľkosť uvedenú aj v milimetroch, tak už sa rozhodnete nemáte v čom pomýliť, keď použijete baťovu tabuľku alebo máte zdiagnostikovanú nohu ako ja. :)

UK
EU
US
MM
JAP
Nákup v
lacoste
11,5
46,5
12,5
29
0
SK
mizuno behanie
11
46
12
0
30
SK
umbro kopačky
12
47
13
0
30,5
UK
umbro halovky
12
47,5
13
31
0
UK
mizuno behanie
12
47
13
0
31
USA
mizuno behanie
13
48,5
14
0
32
USA

pošli na vybrali.sme.sk

2 Comments

  • JaMi hovorí:

    pekna tabulka, skoda ze tam neni moja velkost :)
    a inak kazda znacka ma v realy aj tak ine rozmery, napr. Adidas 15 je vacsia ako Nike 15 a takto to bude aj u inych znaciek

  • VladoPt hovorí:

    No veru, Baťa má francúzsky, oni môžu mať anglický a tí zas taký a sme v keli z toho. :) Nijak inak sa to presne nedá zistiť, len tak, že si premerieš nohu a hľadáš koľko má tá a tá topánka milimetrov, prípadne palcov. :-/

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.