Mám čo robiť

Posted by VladoPt on Sep 4, 2010 in Denník |

Dnes rýchlo napísať nový článok a aspoň niečo málo spraviť na tých svojich webstránkach. Doma máme dnes menšiu oslavu, sestra mala narodeniny. Treba mi aj v obyvačke trocha posedieť a nielen za pc. Robiť mám čo a málo toho nie je, keď chcem niečo viac dosiahnuť. Už dlhšie plánujem písať aspoň dva články týždenne. Zatiaľ sa mi nedarí. Neviem si nájsť čas na ten druhý článok. Jeden článok by bol venovaný prehľadu toho, čo som robil počas týždňa. Druhý článok by mal byť viac zameraný na niečo konkrétne z internetového podnikania.

V posledných týždňoch som riešil kúpu pc od kamoša, pc som kúpil, doska sa nedá využiť. Využil som zatiaľ procesor. Po týždni fungovania v inom počítači funguje zatiaľ bez žiadnych problémov. A tak v nedeľu som si dal zas taký pc deň. Využil som MAXTOR Diamondmax plus 9 – 80GB a použil ho vo svojom testovacom počítači. Dosku som tam mal MATSONIC MS6260S. Stará doska má vyše 10-15 rokov, ale funguje. Problém, ale nastal vtedy, keď som tam švihol ten nový harddisk. Nechcelo ho vôbec zdetekovať. Už som si povedal, že kašlem nato a nechám tam starý harddisk Western digital s úbohou kapacitou 4311,9 MB. Lenže mne nedalo a skúsil som vložiť inštalačné cd xpéčka. Bios samozrejme nenašiel ten nový disk, nastavenia som nevložil a nechalo zdetekovaný starý harddisk. Ale xpéčko našlo ten nový harddisk a v pohode som naň nainštaloval aj win. Celkom zaujímavá skúsenosť, ešte som sa s tým nestretol. Bios nezdetekuje harddisk, windows áno. Tento môj testovací počítač budem používať na zálohovanie dát z môjho pracovného. Nikdy neviete čo Vám pc vyvedie. Treba byť pripravený na všetko. A  prísť o to čo mám v mojom počítači by bola katastrofa.

Kedže mám len jeden monitor a určite ho nechcem stále prepínať z jedného pc na druhý, tak som hľadal na internete niečo čo by mi prácu na druhom pc uľahčilo. Kamarát mi poradil TeamViewer a poradil dobre. Stačí nainštalovať na oboch pc. Program Vám pridelí id počítača, nastavíte heslo pre prístup z iného pc a fungujete. Vynikajúce riešenie pre vzdialenú správu počítača či už v lokálnej sieti alebo na internete. Na tom pc, ktoré sa chystáte spravovať nastavíte program, aby sa štartoval s windowsom a heslo, ktoré sa nebude meniť pri každom spustení programu. Ak ho nenastavíte, program zmení heslo na pc pri každom jeho spustení. Navyše program je free pri nekomerčnom využití.

Dosť bolo o počítačoch, teraz v krátkosti k stránkam. V pondelok som kúpil jednu s obsahom a s nejakým tým rankom. Pondelok patril hlavne jej presunu a analyzovaniu. Posledný deň v mesiaci prišla ako každý mesiac veľká aktualizácia stránok, ktoré aktualizujem iba raz za mesiac. V rovnaký deň som robil aj kontrolu odkazov a článkov v mojich katalógoch. Návštevnosť v ich stúpa a aj počet odkazov a článkov za deň. Sviatok som venoval práci na mojom hlavnom projekte, doriešilo sa zobrazovanie toho čo to má zobrazovať. Nasleduje pridávanie do databázy a s tým veci spojené.

Vo štvrtok som si spravil pravidelné mesačné vyhodnotenie zárobkov, výdavkov/nákladov. Tie čísla vo výdavkoch a nákladoch boli nehorázne vysoké. So zárobkami sa nebudem stále schváliť, nie je moc s čím. Posledný pracovný deň pre bežných ľudí som aktualizoval ciele na nový mesiac a svoje portfólio tu na blogu. Včera som aj začal pracovať na tých cieľoch, na optimalizácii jednej stránky som strávil včera dosť času. Som zvedavý na ten efekt.

Počas týždňa som znova využil subreg a jeho špeciálnu registráciu sk domén a bol som úspešný. Od minulej soboty mi pribudli vďaka nej do portfólia tri slovenské domény. Dve som dal zatiaľ parkovať a na jednej si chcem skúšať nejaké SEO ťahy. Tiež už som úspešne zmenil držiteľa sk domény po skoro mesiaci ťahaníc s ACTIVE 24 a naším vydareným sk-nicom. Hneď som aj odoslal žiadosť o zmenu registrátora a tým by to bolo pod mojou úplnou kontrolou i keď už teraz je.

No a tiež pre toto chcem písať články dva, zas som napísal dlhý článok a písať ja stále mám o čom. Toto je len taký výťah tých hlavných udalostí týždňa. Ešte si doplním jeden cieľ na september a tým by som na blogu na dnes skončil a pokúsil sa spraviť niečo ešte kým mi príde sestrička :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.