Ľudia bez ktorých to nejde

Posted by VladoPt on Aug 5, 2011 in Podnikanie |

Síce podnikám na vlastnú zodpovednosť a živnosť mám na vlastné meno, ale nikdy som nepodnikal sám alebo zjednodušene napísané pomáhajú mi aj iní. Podnikať sám je pre mňa nepredstaviteľné, porovnal by som to s väzňom, ktorého čaká samotka.

Áno, podnikám síce doma, propagujem tzv. homeworking , ale nie som tu sám(ako na samotke), sú tu ľudia (moja rodina), ktorej som vďačný za príjemné prostredie a silnú motiváciu. Motivuje ma rodina, síce nie vlastná, ktorú ešte nemám, ale tá moja, matka, otec, starý otec, sestra a iba vďaka nim mám kde podnikať. Za ten prvý rok podnikania im zo srdca ďakujem za všetko čo pre mňa pripravili. :)

Za druhé sú to ľudia (online kamoši), ktorí mi pomáhajú podnikať na internete a to doslova a robia to preto, lebo ich to baví a vidia v tom zmysel. Nerobia to pre peniaze. Weby sa stali našim hobby.

Mám dvoch významných partnerov/kolegov/kamošov, no proste všetko v jednom s ktorými sa poznám hlavne online. Nedávno som sa s jedným z nich osobne zoznámil a z polovice splnil jeden zo svojich dlhodobých cieľov.

Človek s ktorým som sa už stretol nevedel pred troma rokmi ani ceknúť v html/php a teraz už toho vie viac, ako ja. Ja už mám problém dostať sa k zložitejším veciam a tak to už nechávam na neho, programuje veselo. Nie je to len o programovaní a práci, ten človek vie o mne viac než ktokoľvek iní, požičal mi peniaze v začiatkoch – na vianoce vrátim ;) , prežil všetky tri moje veľké lásky, je to proste kamoš, bez ktorého by to nešlo a nefungovalo. No, “jednoducho Mária” i keď si chlap inžinier a máš ženu s dvoma malými deťmi, ďakujem Ti za podporu a čas, ktorý si venoval môjmu prvému roku podnikania na internete.

Druhý najvýznamnejší kolega je opäť z ďalekého západu a rieši reklamu na všetkých koncoch sveta, a ja s ním, hlavne ten marketing, v nekonečne dlhých emailoch, ktoré nemajú konca – už vydrž, onedlho Ti napíšem ;) . Ďakujem Ti magister, že si mi to monetizoval a priprav hosťovskú izbu, tento rok určite navštívim aj Teba.

A vďaka patrí aj ostatným ľudom bez ktorých to nejde, ktorí mi pomohli a pomáhajú, čítajú to tu a vyjadrili svoju podporu. Ďakujem.

A sú tu aj iní, mladí, naivní a hlúpi tak, ako ja. :)

Tento článok je pokračovanie článku o prvom roku podnikania.

pošli na vybrali.sme.sk

7 Comments

 • jasvo hovorí:

  Aj ja ďakujem za príležitosť nakuknúť do toho “tvojho” sveta v ktorom podnikáš. Je pravda, že pred rokom som toho o php veľa (teda nič) nevedel, ale práve ty si ma naštartoval a zistil som, že ma to baví. Nie som po roku síce PHP Guru, ale mám radosť z každého napísaného scriptu. Viac ma však teší, že som si v tebe našiel kámoša. Tak nám prajem aby sa nám spolu darilo a svoj prvý milión sme si užili čo najskôr. V podstate nám do toho milióna už veľa nechýba. Heh.

 • VladoPt hovorí:

  Veru nechýba, už iba kus :lol:

 • Focl hovorí:

  Vdaka Vlado :)
  a stale cakam na toho maila

 • VladoPt hovorí:

  Už je 1300 znakov emailu hotových, ešte hádam 1700, nech je 3000 a pošlem to :)

 • Focl hovorí:

  heh dufam ze si robis srandu :)

 • VladoPt hovorí:

  Ja a srandu? Ja už kvôli tej “srande” čo mám doma či pred pc ani nespím. Myslím to vážne!

 • VladoPt hovorí:

  No neviem, nejak sa to pohlo, cez 9000 znakov. Dnes odošlem. Príjemné čítanie.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.