Kedy piť?

Posted by VladoPt on Aug 10, 2011 in Ostatné |

Nebudem písať o pití alkoholu, ale o pití čistej vody, ktorú mám tak rád a chutí mi. Vodu pijem z vodovodu, nie sme napríklad Egypt, tu z toho “prehánky” nehrozia. Slovensko patrí medzi krajiny, ktorá je bohatá na minerálne a termálne pramene. Nedostatkom kvalitnej vody netrpíme a škoda len, že nevieme využiť jej dostatok a potenciál a voda nám tu len tak tečie. Vážme si ju, nemusí byť navždy naša.

Ja pijem len vodu z vodovodu a vždy sa teším z článkov o vode. Odporučil by som články mne známych blogerov o zdravej, lacnej a ekologickej vode a článok kde si vodu odložiť a niečo anglické od Slovenky “I Am “Tapped”. Who Is With Me?“.

Chcel by som svoj blog obohatiť o to, kedy a ako vodu piť.

Vodu by sme nemali piť najmenej 15 minút pred jedlom a 30 minút po jedle, tak to odporúčajú odborníci a tak Vám to už odporúčam aj ja, pre dobrú činnosť tráviacich štiav. Neodporúčam minerálnu vo k jedlu, malinovky, kvôli vzduchu, ktorý sa Vám dostáva do čriev, cez bublinky. Najideálnejším riešením je piť vodu z vodovodu a hlavne nikdy nie naraz, ale po dúškoch.

Toľko kedy a ako k vode. ;)

pošli na vybrali.sme.sk

6 Comments

 • lucas03 hovorí:

  Hm, kamaratka pije vodu 2 hodky po jedle, co mi pride moc. Ale tak asi sila zvyku, ja sa napijem pri jedle.
  Ale skor ma trapy, ze v poslednych par rokov pijem stale vodu z umelej flase, co asi nebude extra zdrave. Musim zistit, ci si mam kupit tu horolezecku kovovu flasu alebo aka flasa by bola asi najlepsia na denne pouzivanie.

 • Lelkoun hovorí:

  Hmm, já piju, kdy se mi zachce, na takové sebemrskačství, jako sledování, za kolik minut se teprve můžu napít, opravdu nemám koule. :)

  Jinak voda z vodovodu by se – prý – měla nechat pár minut odstát, údajně kvůli chlóru v ní, který je škodlivý.

  lucas03: Doporučuju pít z umělohmotných láhvích, a často je obměňovat. V kovové čutoře se ti může usazovat kdeco – i kdyby ses snažil, ne vždy ji kvůli různým záhybům vymyješ dočista.

 • Wow :)
  …u mňa je to trošku inak… Pred jedlom asi tak 5 minút, 1dc čaju a po jedle hneď aj 2-3dc…

  Ja som zas naopak čítal, že vedci odporúčajú vypiť dostatok vody hneď po jedle aby sa to “spláchlo”…
  Samozrejme, ak si chceš vychutnať vodu niekde v meste, treba ju nechať trošku odstáť v pohári alebo tak, je tam dosť chlóru no…

  :)

 • Turek hovorí:

  Jsem si nedávno pořizoval na trailový běh baťoh s cemalbakem a pozoruji že sice baťho stál trochu víc díky tomu camelbaku, ale díky tomu že teď ho naplním 2l vody a jdu. Tak ušetřím na výletě 20,- – 30,- Kč za které bych kupoval pitivo. :) Zní to divně, ale zkrátka když se člověk nad tím zamyslí.

  Jinak díky za zmínku, vpašuji do toho článku odkaz na tebe.

 • Marek hovorí:

  Ja som bohužiaľ odkázaný na vodu v plastových fľašiach, keďže nemáme obecnú vodu (aj to je možné v 21. storočí). Vodu ktorú máme v studni nám podľa testov neodporúčajú piť. (vďaka dusičnanom, ktoré sa tak hojne používali v minulom období). Takže sa aspoň snažím pravidelne obmieňať rôzne minerálne vody. V minulosti som kvôli práci hlavne v noci pil veľmi veľa Coca-Coly, musel som s tým prestať, strašná záťaž na organizmus. Teraz pijem hlavne veľa nesladeného čaju. Odporúčam.

 • eRo hovorí:

  My máme dosť vápenatú vodu na pitie. Tak si radšej kupujeme klasickú vo fľašiach je to oveľa zdravšie ako piť vápenátú vodu.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2019 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.