Endomondo

Posted by VladoPt on Apr 18, 2011 in Šport |

letisko behanieUž dlhšiu dobu som hľadal niečo vhodné na zaznamenávanie môjho pravidelného behania. Nestačili mi už stopky v mobile a papier. Tento rok som zmenil prostredie a už nechodím behávať na atletickú dráhu. Dalo by sa povedať, že už behávam v prírode, mimo mesta.

Hľadal som aplikáciu, ktorá využíva GPS modul a teda zaznamenáva dráhu behu, meria čas a je online a Vaše výkony tak môžete zdielať na internete.

Potenciál môjho telefónu bol konečne aspoň z časti využitý. Ako som začal podnikať, tak telefón takmer vôbec nevyužívam. Všetkých si nájdem na internete. Telefón využívam len na šport. Či už v súvislosti s behaním alebo bodybuildingom.

Pri hľadaní vhodnej aplikácie som svoje pátranie nasmeroval na ľudí, ktorým nie je šport a predovšetkým pravidelné behanie cudzie. Zaujal ma článok od Turka a jeho “Jarní desítka“. Páčilo sa mi vyobrazenie mapky behu a štatistika. Presne to som hľadal a chcel som to mať aj ja vo svojom mobile.

Endomondo je aplikácia, ktorá zaznamenáva a vyhodnocuje Vaše športové aktivity na základe Vášho GPS modulu v mobile. Inštalácia a ovládanie aplikácie je jednoduchá. Navštívite webovú stránku endomondo, registrujete sa, zvolíte typ mobilného zariadenia na ktorý Vám príde sms s linkom na stiahnutie aplikácie a inštalujete. Po inštalácii sa prihlásite do endomonda aj cez mobil a môžete začať zaznamenávať Vaše športové aktivity/cvičenie takzvané workouts.

Môj windowsácky mobilný telefón toho veľa zaznamenať nedokáže. Iba čas, rýchlosť, dráhu behu. Lepšiu sú na tom androidné mobilné telefóny. Počet spálených kalórii, tep srdca, prevýšenie dráhy a rôzne ďalšie vychytávky, tak to dokáže zaznamenať android. Kompletnú tabuľku využiteľnosti môžete nájsť v sekcii help na webe endomondo.

Ja už behávam s endomondom v mobile presne dva týždne. Zistil som, že je dobré mať baterku aspoň z polovice nabitú. Endomondo v spojení s aktívnym GPS modulom je celkom žrút. Raz sa mi stalo, že som išiel behať len z tretiny nabitou baterkou a po pätnástich minútach som mal mobil vybitý. Aj preto mám nepárny počet workouts, jeden workout som musel vymazať a mám tam aj ďalšie tri chybné workouts, kvôli slabej baterke v mobile.

Endomondo by sme kľudne mohli nazvať sociálnou sieťou športovo aktívnych ľudí. Prepojenie facebooku a twittera je samozrejmosťou. Vaši priatelia môžu Vaše výkony komentovať, ale aj súťažiť s Vami a dať si nejaký ten challenge.

Znovu som našiel to, čo som potreboval a aj pridal nový dlhodobý cieľ.

endomondo

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.