Brno deň druhý run-tour.cz

Posted by VladoPt on Júl 18, 2012 in Cestovanie, Šport |

run-tour.cz - plagátDnes mám trochu viac času, kľudu a som sám, tak som sa rozhodol opäť niečo napísať. Z nadpisu by malo byť absolútne jasné o čom to dnes bude.

O RunTour České pojišťovny 2012, bežeckom seriály, ktorý pokračoval druhým tohtoročnýn “závodom” v Brne a o mojej bežeckej účasti tam.

Registrácia, expo, ale aj samotný beh bola v obchodnom centre Olympia, respektíve bežalo sa v jeho okolí a štart s cieľom boli vo viac účelovom parku s lezeckou stenou, vláčikom  a všeličím možným, hlavne pre deti a na voľnočasové aktivity.

Takže, dopravil som sa tam aj späť autobusmi Olympia, ktoré ľudí zadarmo zvážajú z a do obchodného centra a zobral som si aj notebook, aby som mohol postnúť aspoň jeden “pekný ” tweet na twitter.

Na fotke s fešandou pri expe a po prevzatí štartovného balíčka, po pretekoch som zistil, že ma vlastne fotil bežec, ktorý vyhral beh na 5km.

Z expa a z obchodného centra som sa potom presunul k fontáne, kde som čakal na @mrpedy , ale ešte predtým som stretol suseda, ktorý býval o dva vchody ďalej, keď ešte žil s rodičmi, ale teraz už “říka” a pracuje s priateľkou niekoľko rokov v Prahe. Ako sa to hovorí? Kurva, náhoda. S nimi a dievčatami už z neviem akej “PR” agentúry zastupujúcu Českú poisťovňu som tam sedel a bol až do konca podujatia.

Súťažilo sa v troch disciplínach, v behu na 5km, na 10km a súčasťou podujatia bol aj detský beh. Začiatok “desiatky” a “päťky” bol o 12:00 a ako som už spomínal v predchádzajúcom článku, bolo fakt horúco a čo si pamätám, tak na obed som ešte nikdy nebežal a také teplo, aké tam bolo, som ešte nezažil tento rok počas behu.

Bol to náročný beh a moja prvá “desiatka” po takmer dvoch mesiacoch. Nechcel som to siliť, ale očakával som, že zo začiatku sa nechám strhnúť davom, ale ani tie prvé dva kilometre neboli také rýchle, ako som čakal, že budú. Bežal som pomaly, možno zo strachu, ako zareaguje koleno alebo to možno bolo atmosférou pretekov, lebo počet ľudí, čo nás povzbudzovali na trase som mohol napočítať na prstoch jednej ruky, a ak od toho odrátam usporiadateľov a ľudí povzbudzujúcich v blízkosti parku Olympia, bola to mizéria.

Prečo sa tak drahý “závod” (300kč – online registrácia, 500kč – na mieste) nemohol usporiadať viac v centre mesta, neviem, ale Brno tým behom v ten deň až tak nežilo a pôsobilo to viac snobsky, pre hercov a celebrity, ako pre bežných ľudí, aj keď musím poznamenať, že ja som platil “neviem prečo” 300kč na mieste.

Nuž, toľko k druhému dňu v Brne, po pretekoch som vypil litre tekutín, ale aj dva pivá so “susedom”, takže na konte za dva dni som už mal celkovo spolu štyri pivá v Českej republike.

Na záver niekoľko fotiek a mapka pretekov spolu s mojim výkonom a ďalším popisom.