Brno – deň prvý, follower prvý

Posted by VladoPt on Jún 18, 2012 in Cestovanie |

marilyn monroePrišiel som do Brna pravdepodobne v ten prvý najhorúcejší deň v tomto roku. Nebol som však prekvapený , počasie som sledoval, vedel som, že ma čaká počasie ako v Miami Beach, ale aj tak, ako správny (ne)cestovateľ som si zbalil 10 párov ponožiek na každý deň. Ruku mi ide odtrhnúť z tašky, v ktorej mám hlavne veci na oblečenie.

Sobota, 17:36 to bol môj čas príchodu na „hlavní nábřeží“ v Brne z ktorého, keď som vyšiel, zbystril som zrak a hľadal som Jakuba.

Zrazu som videl vtedy ešte “niekoho” v rovnakom tričku, ktoré som mal oblečené aj ja a už som vedel, že to nie je náhoda, bol to Jakub a tak už sme sa nemohli minúť a nespoznať sa.

Jakub bol moja spojka, vďaka Twittru, že je a že som ho tam spoznal, inak by som strávil v Brne niekoľko hodín blúdením, kým by som sa tam zorientoval.

Jakub mi spravil krátku prehliadku mesta. Prišiel som vhod, mesto žilo tretím ročníkom Divadelného sveta a v sobotu bola slávnosť masiek. Herečiek tam bolo dosť, bolo sa načo pozerať.

Potom ma Jakub zaviedol do pivnice, reštaurácie hotela pegas, už hneď po príchode som upozornil na to, že potrebujem doplniť tekutiny. Dva litre minerálky na cestu bolo tragicky málo, ale možno by to aj stačilo, ak by som cestoval miesto desiatich hodín, osem, podľa plánu. Skúsili sme pšeničné pivo, podávané s citrónom, ja som to mal vypité do piatich minút, Jakub ešte ani poriadne neodpil z pohára a tak som si dal ďalšie. Jakuba “potešil” čašník, lebo mal len jedno pivko v pláne, ale čašník sa rozhodol, že si dá aj druhé, aby pri prázdnom pohári toľko nečakal na mňa. :)

 

V centre mesta sme boli asi tri hodinky, potom som sa išiel ubytovať, s Jakubom sme sa rozlúčili na zastávke električky, kde mi pomohol s kúpou lístka a dal inštruktáž, ako nájsť ubytovňu.

Brno bolo krajšie, než Bratislava, zapôsobilo na mňa viac, aspoň z hľadiska prvého dojmu.

Ďakujem Jakubovi za čas a za ochotu a verím, že sme sa nestretli prvý a poslednýkrát. Odporúčam followať.

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.