Bežecká špeciálka v Ostrave, deň štvrtý

Posted by VladoPt on Dec 11, 2012 in Cestovanie, Šport |

predajňa Total Sport OstravaCítil som potrebu dokončiť to, čo som začal a rád by som dopísal reporty, ktoré som písal o mojom výlete v Českej republike. Budem pokračovať presne tam, kde som skončil, v Ostrave.

Od začiatku roka som vedel, že budem potrebovať nové bežecké boty. Kúpiť niečo len tak „halabala“ som nechcel. Lacnejší nákup na internete prichádzal v úvahu len v prípade, ak si otestujem boty priamo v predajni, prečítam recenzie a skúsenosti iných.

Prvýkrát som si vyskúšal diagnostiku chodidla a čo to som sa dozvedel o svojich nohách počas maratónskeho víkendu v Bratislave, posledný marcový víkend, kde som bežal svoj prvý pretek v živote „ČSOB desiatku“.

Bolo mi povedané, že ľavé chodidlo mám dlhšie, než to pravé a nie o pár milimetrov, ale o viac ako polcentimetra. Mám to dokonca na papieri. :)

Druhýkrát som si nechal „premerať“ nohy v bežeckej špeciálke Total Sport v Ostrave. Nohy boli opäť preskenované prístrojom Precision Fit od Mizuna, tentokrát to bolo ale za 500kč + 120kč za ponožky, nakoľko v lete nosím väčšinou sandále bez ponožiek. ;)

Vyškolený špecialista zobral skenovanie naprosto vážne a vysvetľoval všetko na úrovni, ale v tom najdôležitejšom teste, v teste osí nôh v dynamike, tak trochu zlyhal a nevyhodnotil to správne.

Za test, ktorý som zaplatil 620kč, čo pochybujem, že je hodinovka predavača som nedostal ani len vytlačené výsledky diagnostiky.

Musel som sa tam vrátiť druhýkrát a požiadať, aby mi to vytlačili.

Neviem či je to zámer, ale aj tak som sa nedozvedel z vytlačeného papiera, ktoré mizuná sú pre mňa tie správne a doporučené.

Musel som si to vykonzultovať s predávajúcim a zistiť sám.

Kúpiť nové mizuná som nemal rozhodne v pláne v predajni. Drahé až predražené a nemal by som to, ako doniesť domov.

Ak to porovnám s 5-minútovou diagnostikou v Bratislave a viac ako polhodinou v predajni, tak pán z Brna, ktorého som stretol ešte na ďalších dvoch behoch, odviedol lepšiu prácu a „zadarmo“, ako predávajúci z Total Sport.

O diagnostike v Ostrave a k tomu v Porube, kde som býval, som sa dozvedel vďaka článku, ktorý písal Kamil, ktorý už nebehá, ako sa dal na podnikanie a týmto mu posielam srdečné pozdravy! :)

Na záver moje nohy, hehe.

Mizuno Precision Fit Ostrava Mizuno Precision Fit Bratislava

pošli na vybrali.sme.sk

1 Comment

  • Kamil Staš hovorí:

    Super článek a i ten dovětek. Je pravda že běhám méně než v minulosti, ale něco málo přeci jen zvládnu. S těmi výsledky máš pravdu, mě je taky nechtěli dát, loučil se se mnou se slovy, jak příště příjdete, uděláme test znovu a porovnáme s předchozím. Já jsem si z Total sportu odnesl tehdá boty (předražené) a podle nich jsme schopný dohledat přesně typ bot, které by jsem měl kupovat. Ještě jsem to ale neudělal, protože Mizuna zatím drží a nové silničky jsem proto od návštěvy Total sportu nemusel kupovat.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.