500km – Behanie

Posted by VladoPt on Sep 15, 2011 in Šport |

Na vozíku - invalidDnes to bude článok rekreačný, keď už máme ten sviatok, tej panny. Kostolníci prosím odpusťte, ak sa Vás to dotklo. Nemyslel som to zle, iba horšie.

Ešte stále pravidelne behám a aj budem, a hlavne zbieram kilometre. Môj neverejný cieľ, ktorý je už teraz verejný, je na tento rok, dať polmaratón. Svoj prvý beh po zimnej prestávke som bežal posledný februároví deň.

Začiatky boli ťažké, vymenil som dráhu za mojou bývalou základnou školou, za asfaltovú cestu neznámej triedy, za mestom a už nebehám dokola. Začal som 4-kilometrovými behmi, s jednou 2-3minútovou prestávkou, na otočke. 4-kilometrových behov, i behov všetkých celkom, ale iba tých s tou prestávkou, som absolvoval dvanásť. Nasledovalo behanie bez prestávky, štyri kilometre, ďalej behanie 8-kilometrových tratí a teraz tratí takmer 11-kilometrových.

Moje výsledky a vyhodnotenie behania za tento rok si môžete prezrieť sami.

Mesiac
Počet KM
Počet dní
Február
4
1
Marec
60
15
Apríl
60
15
Máj
65,67
16
Jún*
112
18
Júl**
83,05
9
August
76,37
12
September***
50,15
5
Spolu
511,24
96

*začal som 8km
**začal som 11km
***hodnoty platné do včerajšieho dňa, dnes idem ešte behať :)

Ako vidíte už mám za sebou 500 kilometrov behu a takmer 100 dní behania a chcem viac. Škoda prázdninových mesiacov, bol som zdravotne mimo, keby tomu tak nebolo, už by som bol niekde inde. Svoje behy zaznamenávam cez endomondo, ale ostal som aj pri starom, píšem si ich do tabuľky, na papier, kde mám aj záznamy, kedy som bol cvičiť a akú váhu som kedy mal.

Podarí sa mi splniť moje bežecké ciele? Ako ste na tom Vy? Hýbete sa?

PS: Fotka k článku je voľne šíriteľná, je moja, teraz som sa odfotil, ako práve sedím na zadku!

pošli na vybrali.sme.sk

7 Comments

 • MegatronSK hovorí:

  Pekný výkon :) Cize chudnutie s cielom dostať sa do formy?

 • VladoPt hovorí:

  Veru chudnutie, ktoré sa mi tak darí, ale cvičil by som a behal či by som chudol alebo nechudol, dúfam tento mesiac to už dopadne lepšie v tomto smere, formu si ako tak držím, ale môže prísť všeličo, v poslednej dobe mám na to “šťastia veľa”. A ty čo? Nejak u Teba nevidím žiadny výkon na endomonde, čo sa stalo?

 • MegatronSK hovorí:

  Cez leto som si skusal viac aplikacii to preto, iphone ma proste strasne velky vyber a ja som to chcel poskusat. Ale prave vcera som rozmyslal, ze to endomondo bolo asi najlepsie (vdaka tej jednoduchosti), hoci niektore apps mali aj monitoring prevysenia, ovela krajsie grafy, proste funkcie navyse..

 • Chachi hovorí:

  Gratulujem. Ja som začal behávať asi pred tromi mesiacmi. K 11 kilometrom denne sa ešte neblížim, ale aj tak je to hrozná slasť :) . Uvažujem nad tým, že by som si na zimu namiesto prerušenia “kariéry” zohnal návleky na tenisky, o ktorých písali na beh.sk. Skúšal si to už?

 • mkurri hovorí:

  Asi si koupím nějaký speciální běžecký boty, aby mě to nutilo víc běhat :) Teď chodím na tři km po posilovně a víc fakt nemůžu – mám hlad a dýchat už nemůžu. Bez posilovny předtím jsem dával víc, ale tato kombinace se mi líbí. Běh po posilování zvyšuje efektivitu cvičení a o to mi jde. Za možná pět sessions v posilce to jde už trošku vidět :)
  Hlavně musím vlítnout na ranní běhy, k tomu se nějak neumím dokopat :)

 • eRo hovorí:

  Športom k trvalej invalidite… :D

 • VladoPt hovorí:

  @MegatronSK No endomondo má všetko, čo má mať, veľa záleží od mobilu a systému v ňom, všetko čo píšeš endomondo má a má toho ešte veľa ďalšieho, asi o tom napíšem článok.
  Chachi Ďakujem za gratuláciu :) . Neskúšal som návleky, ako som začal behať, mám za sebou už dve zimy, počas ktorých som pauzoval, čo mi vadilo, teraz pauzovať nebudem, ale asi budem behať len kratšie trate. Pravdupovediac návleky asi ani nebudem skúšať ;)
  @mkurri Málo, málo beháš. Beh je o niečom inom ako bicykel. Viac toho spáliš za kratší čas. Čo? Ja to nechápem. Ako to, že nevládzeš dýchať? To čo chodíš do posilňovne bicyklovať na stacionárnom bicikli? :) Či si fajčiar a vypaľuješ zobák, tak ako ja, keď som bol v tvojom veku?!
  @eRo
  To je, ale aj nemusí byť pravda.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2019 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.