5. týždeň 2013

Posted by VladoPt on Feb 2, 2013 in Denník |

Moja siluetaDnešnú rekapituláciu píšem z posteli. Mám už svoje tri hodinky práce za sebou a krčiť nohy pod stolom už nechcem. Je to nezdravé a svoje som si už “odsedel”. :)

Posledné dva týždne sa mi darí chodiť spať o niečo máličko skôr a vstávať už pred ôsmou. Trošku sa mi to pokazilo po stredajšej “25-tke”, keď si telo vypýtalo o hodinu viac spánku a opäť zmenilo režim “na deviatu”, ale to sa zas zmení, to chce čas.

Cvičenie a beh

Hitom tohto týždňa bola moja “25-tka“. Dnes som neplánovane vynechal beh a sú to vôbec moje prvé dva dni po sebe bez behu v roku 2013. Január zvládli nohy podľa očakávaní, zaslúžia si oddych, ich cesta však nekončí a budú si zvykať na novú výzvu, na beh bez podpory, v minimalistickej obuvi.

TiltBook.com

Ísť si vlastnou cestou a robiť si veci po svojom bola a je vždy najlepšia cesta. Stále sa mi to potvrdzuje. Február by sme mohli uzavrieť s 5k usermi a možno už aj so 6k usermi.

Project no.1

Hlavnú stránku a podstránky by sme mali nadizajnované, zatiaľ nie nakódované, ale v podstate ide len o stránky pre nezaregistrovaných používateľov/návštevníkov webu. Užívateľské rozhranie/admin pre usera sme ešte ani nezačali riešiť/robiť.

Je to beh na dlhé trate.

Ostatné

Teraz sa viac dizajnuje, ako kóduje. Rozpracovaných je asi päť dizajnov. Niečo som už mal v pláne zverejniť tento týždeň, ale už sa to asi nestihne, ešte neviem.

Tento týždeň som sa definitívne rozlúčil s podnikateľským účtom v Prima Banke. Nahlásil na daňovom úrade a 11-ročné partnerstvo so starou Dexiou ukončil bez slzy v oku.

Nepríjemne ma prekvapila aj Slovenská sporiteľňa. Prvýkrát mi prišiel poplatok za osobný účet, ako dospelému a miesto študentských 0,30€, čo som doteraz platil, mi to teraz stiahlo 4,90€ a to je viac, ako som platil za vedeniu podnikateľského účtu v Prima Banke!

SĽSP pôjde do čerta budúci týždeň.

Na dnes by to bolo asi aj z mojej strany všetko.

Prajem Vám príjemný zvyšok sobotňajšieho večera.

pošli na vybrali.sme.sk

5 Comments

 • Peto hovorí:

  Dúfam že do tých rozpracovaných projektov rátaš aj tie naše :)

 • roman P hovorí:

  hej hej slsp, su hajzli.. akurat ked nespravis ziadnu operaciu tak ti nestiahnu nic, a ked budedes platit kartou tak ti pribudne na ucet… ale neviem kolko by si musel naplatit aby sa ti vratilo 5e , tiez rusim…
  inac… preco si sa ohladom tej novej obuvy tak rozhodol? pochvaloval si si mizuno…a teraz to chces uplne zmenit :) … ja som cosi cital o tych botaskach a behu akoby naboso.. ale tak sa mi to zdalo dost komplikovane , lebo to sa este musi aj clovek naucit… tak neviem…inac obzeram sa po nejakej lahsej obuvy ktorou by som nahradil mizuma…

 • VladoPt hovorí:

  @Peťo áno, samozrejme, som si to ešte raz spočítal, nakoniec je ich až šesť. :)
  @Roman mne sa vrátilo 0,15€ za platby kartou. :)
  Rozhodol som sa hlavne kvôli tomu, aby som sa vyhýbal zraneniam a zapojil a posilnil svaly na nohách, ktoré sa pri Mizunkách zapájajú minimálne až vôbec a taktiež, keď už beháš tak často, ako ja, tak sa odporúča striedať bežeckú obuv. Rovnako ma láka #barefoot, ale zas nechcem behať mestom bosí po asfalte. Mám na to viacero dôvodov a totok sú asi tie také hlavné…
  25KM som odbehol v starých vyše trojročných mizunách, nové mizuná zo septembra ešte nie sú pripravené na tak dlhý beh. Staré používam 2x do mesiaca a nové striedam celý mesiac.
  Neznamená to, že teraz, keď mi prídu nové, tak staré pôjdu do skrine, kdeže, len budem viac behať. Ja som s mizunami veľmi spokojný…

 • Peto hovorí:

  To keby som si obul take bezecke topanky zabehol by som dalej? :D

 • VladoPt hovorí:

  Nie, nie, ty to len nepreháňaj a bežeckú obuv kupuj až vtedy, keď to budeš myslieť s behom vážnejšie. Ja som svoje prvé kupoval až po roku behania! ;)

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.