ZOO Ostrava a Nová radnica, deň siedmy

Posted by VladoPt on Jan 2, 2013 in Cestovanie |

Zoologická záhrada OstravaObčas v sebe nezapriem malého chlapca a chcem vidieť a vedieť všetko a tak to bolo aj v prípade návštevy ZOO v Ostrave.

Jedinú ZOO, ktorú som videl, je tá v Bojniciach a to už x-krát, ale stojí to za to, je tam pekné prostredie a najkrajší zámok na Slovensku.

Najväčším lákadlom zoologickej záhrady v Ostrave je určite mladá, čoskoro dvojročná slonia samička Rashmi (paprsek/lúč), ktorá pobavila asi každého, kto ju prišiel pozrieť, bola fakt podarená, zabávala všetkých naokolo.

Najviac času sme strávili asi pri kŕmení hrošej rodinky, dostatočne som sa zabavil aj kŕmením kaprov v jazierku, pri pohľade na pandy z diaľky som si spomenul aj na tú našu google pandu, videli sme slovenského speváka a producenta Laca Lučeniča v ohrade (viď fotogaléria nižšie), najmilšie stvorenia boli vydry a medvedíky čistotné, najviac bolo počuť kráľa zvierat – leva (zkonštatovali sme, že mu asi stará ráno nedala) a najkrajšie modeli boli pávy a svojou eleganciou zaujal aj pštros.

Návšteva ZOO v Ostrave bolo milé spestrenie môjho výletu.

Cestou zo ZOO ma zaujala Nová radnica a vyhliadková veža s ľudmi, ktorí tam boli práve na prehliadke. Síce nebolo práve ideálne počasie na vyhliadku, ale aspoň niečo som pofotil a videl viac z Ostravy aspoň z vtáčej perspektívy.

Zaujala ma tiež divná predstava sochára o Íkarusovi na Prokešovom námestí. :)

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.