Založenie offshore firmy – Startupr

Posted by VladoPt on Mar 7, 2013 in Podnikanie |

fsjal memeAk už máte plné zuby odvodov, daní, účtovníctva, európskej byrokracie a vlastného štátu, tak nastal čas buďto odísť, opustiť štát alebo založiť firmu v daňovom raji.

Nebudem písať aké to má výhody a nevýhody. Väčšina výhod je verejne známych. Samého by ma zaujímali viac tie nevýhody, ktoré nemám až tak zmapované.

Ako napríklad povinnosti majiteľa offshore firmy voči štátu ako Slovenskej republike. Ako je to aktuálne teraz? Čo musím nahlasovať? A podobne. Zatiaľ som o tom nenašiel dobrý a spoľahlivý zdroj. Ak niekto o niečom viete, určite sa mi ozvite v komentoch.

Vedel som o, vyskúšalo sa a potvrdil sa mi však dobrý zdroj na založenie offshore firmy.

Kamaráta to celé koštovalo $1200. Cena zahrňuje založenie firmy (LTD) v Seychelskej republike a založenie bankové účtu na Malte + treba počítať s ročným poplatok cca $350.

Za všetkým stojí jeden z mojich podnikateľských vzorov, Čech, John Vanhara, ktorému tam asi teraz biznis ide. :-)

Založiť offshore firmu môžete na stránke – startupr.com. Česká podpora na nezaplatenie.

Väčšina slovenských firiem venujúcich sa zakladaniu podobných firiem je zbytočne drahých.

Máte niekto vlastné skúsenosti s offshore firmou?

pošli na vybrali.sme.sk

6 Comments

 • roman P hovorí:

  to sa mi vidi drahe… jeden cas som to riesil.. len tam slo o stavebnu firmu abolo to komplikovane stranku si nepamatam ale ked najdem pastnem, ale tam slo len o paru drobnych.. zalozenie schrankovej firmy , uctu a zasielanie posty na slovensko.. tiez som jednal sniekym zo sk alebo cz… skusim to pohladat no… ale fakt tam slo o paru drobnych mesacne… (neskor som to chcel na obchovanie na burze… len miliony nejako neprisli tak somto nechal tak …)

 • roman P hovorí:

  tak uz fatk neviem ale podobalo sa to na tuto stranku, ale tam su take ceny zhruba ako pises… http://www.companysolutions.sk/danove-raje

 • VladoPt hovorí:

  Ja som si pootváral pár slovenských stránok a napríklad aj to, čo si poslal v druhom komentári a nebolo to lacnejšie. Ak by si to chcel lacnejšie, tak sa to dá, netvrdím, že nie, ale…ale…
  Poplatok obnovovací, že 950€/550€ na ich webe, no to nie…neviem či si si všimol, hlbšie pozeral, ten web čo som postol, ale tam to máš aj pekné rozpísané, že čo v tom všetko je a zač platíš a oproti Tvojmu sú ceny inde, tam sú eurách a na mojom webe v dolároch, tiež celkom podstatný rozdiel :-)

 • Peter Furmaník hovorí:

  Vlado, skôr by som počkal. Fico plánuje offshorom ísť po krku – jednak plánuju legálne mapovať transakcie z a do daňových rajov (súčasť ich Akčného plánu boja proti daňovým podvodom, ktorého prvú etapu už zrealizovali), jednak tie transakcie chcú zdaniť a napokon sa pripojil k celoeurópskej inciatíve jednotného daňového základu – inými slovami, z príjmu svojej seychelskej firmy by si platil slovenskú daň.
  Ale iniciatíva je to dobrá, neodhováram Ťa :)

 • Pavel hovorí:

  Hmm, tu sa dostávame ku klasickej otázke cena/výkon a či sa Ti to fakt vyplatí jednak po finančnej stránke a jednak po stránke rôznych možných trablov, komplikácií a pod.
  Čo tak jednoosobova sro, kde figuruješ ako konateľ a vyplácaš si len podiel zo zisku? Reálne budeš dobrovoľne nezamestnaný (vyradený z UPSVaRu), budeš si platiť zdravotku a čo sa týka sociálnych “istôt”, mno to je na tebe – matrac, poistenie, akcie, komodity?

 • VladoPt hovorí:

  Peter Furmaník No, veď viem, že čo ujo Fico plánuje, ale čakať? Do kedy? Možno to ani nebude, nechcem sa spoliehať na to, čo on sľubuje, nie som jeho volič. :)
  Pavel Ono, do toho by som nešiel len ja, bola by to spoločná firmička a určite by to bola správna cesta, takže spočítané to je. Trable a komplikácie sú súčasťou života a len ťažko sa im dá vyhnúť, takže tiež ani v tomto prípade neočakávam, že všetko pôjde hladko.
  Áno budem platiť zdravotku, budem platiť účtovníčke a dane a to posledné si ani len nechcem predstaviť, to číslo.
  Ďakujem Vám za komentáre. ;)

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.