Týždeň nič nerobenia!

Posted by VladoPt on Máj 8, 2010 in Denník |

Sobota večer a ja som práve po sprche a v plánovanom čase píšem svoj druhý článok pre svoj blog. Čo som spravil tento týždeň? Pondelok, utorok učenie a streda skúšky v autoškole. Stal sa zo mňa nakoniec vodič. Už iba to auto kúpiť. Kúpiť som ho chcel tento týždeň, ale bohužiaľ asi z toho budú mesiace. Nie všetko ide vždy podľa toho ako si to predstavíme.

V priebehu týždňa sa zo mňa stal aj vlastník ďaľších domén. Jednu len kamarátsky spravujem, druhú som vydražil. Ide o český katalóg stránok so systémom Freeglobes. Tento systém spravuje asi 60% katalógov v cz a sk, aspoň podľa mňa. Ja som ho doteraz nikde nepoužil, takže nastala ďaľšia zmena v mojom portfóliu a po WordPresse ďaľší systém pri ktorom nemusíte poznať žiadny programovací jazyk. To neznamená, že si prácu uľahčujem ba práve naopak.

Tretia doména bola kúpená v rámci môjho veľkého domáceho projektu. Doména je generická s koncovkou info a najlepšie je, že obsahuje kľúčové slovo ktoré potrebujem a nemusel som ho ani použiť v žiadnom slovnom spojení. Bola jednoducho voľná čo som potreboval a vedel som o tom už predtým tak som to využil.

Dnes som na nej začal pracovať a nič iné som ani nerobil, pretože čas tlačí. Po vyše polroku som si robil komplet sám desing stránky. Postupoval som klasicky. Návrh grafiky stránky, strihanie grafiky, kódovanie grafiky do html & css. Napočudovanie kódovanie grafiky do divov mi netrvalo ani hodinku. Som s tým spokojný a mal by som už skúsiť zložitejšie designy pre stránky. Zaujímalo by ma ako by som sa s tým popasoval. Určite sa dostanem aj k tomu a potom sa pochválim aj na blogu.

Grafiku by som už mal a stihol som si spraviť hlavnú stránku spolu so seo on page faktoramy. Pre doménu som si vytvoril aj subdomény, kde bude obsah optimalizovaný pre hľadané výrazy tak ako na hlavnej stránke len konrétnejšie. Je to taký môj test a som zvedavý ako dopadne.

To je všetko čomu som sa venoval do dnešného večera a budúci týždeň od stredy ma hlavne čaká príprava pre trh práce tzv. “ABC podnikateľa”. Malo by to trvať 5 dní a vyvrcholiť testom, ktorý si nepripúšťam nespraviť tak ako aj vodičák! Spomenul som čo sa dalo a idem si ja hádam pozreť nejaký ten film na dobrú noc.

pošli na vybrali.sme.sk

1 Comment

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.