Transfer godaddy domény

Posted by VladoPt on Jan 25, 2013 in Domény |

godaddy logoStrávil som včera nevhodne veľa času transferom domén z godaddy k inému registrátorovi a tak vznikol nápad, že až by som to zas zabudol, mal by som to tu, aby som z toho najbližšie zas neozelenel.

Zo začiatku som si myslel, že sa to nedá spraviť vôbec, ak máte domény 2-3dni pred exspiráciou, ale možné to je, aj o tom čase.

Transfer začíname prihlásením, kde sa preklikáme – All Products – My Account do svojho konta.

Následne sa laučneme do control panela domén. My Account – vo výpise máme prvú položku DOMAINS a vpravo v jednom riadku Launch, klik a sme v control panele a manažéri domén.

Vidíme výpis svojich domén a rôzne fiučury, ktoré môžeme s nimi robiť. Nás z toho výpisu bude zaujímať len žltá kladka, ktorú si môžete všimnúť pri každej Vašej doméne.

domain is locked

Je to ochrana pred neautorizovanými zmenami, ak to neunloknete, nehrozí, že by ste domény previedli na iného registrátora.

Úloha je jasná, klikneme na kladku a unlokneme doménu novému majiteľovi.

Ak to neurobíte, potencionálnemu kupcovi Vašej domény sa vypíše nasledujúce:

Domain is not eligible for transfer: status prohibits operation, 2304: Object status prohibits operation (clientDeleteProhibited, clientRenewProhibited, clientTransferProhibited, clientUpdateProhibited)

AUTH ID GoDaddy

Autorizačný kód posiela godaddy emailom.

domain information

Dostanete sa k nemu znova cez prihlásenie :) – All Products – My Account – Domains – klik Launch – ste v Control panel – kliknete na doménu v zozname a v domain details treba objaviť už len Authorization Code: Send by Email a klik a spraviť to, čo sa od Vás vyžaduje.

Ak ste domény unlokli, poslali Auth Id novému majiteľovi a on ich previedol k svojmu registrátorovi, tak sa Vám v control panel zobrazí pri statuse v zozname domén – “pending transfer”,ktorý potvrdíme, ináč sa nič netransferne. ;)

Hotovo!

Save Some Cold Hard Cash! $2.95 .Com w/InstantPage Website!

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.