Testy grafických kariet do notebookov

Posted by VladoPt on Sep 13, 2011 in Hardware |

plošný spoj grafická kartaNedávno sme s mojim susedom riešili kúpu jeho prvého notebooku. Chcel kúpiť niečo multimediálne. Potrebuje si zahrať najnovšie hry, v práci občas niečo napísať a sem tam pozrieť s priateľkou dobrý film. Stolový počítač už nestačil, mal už svoje roky, 15 krížikov.

Rozpočet stanovil na 700-800€. Dal mi na výber. Rozhodoval sa medzi ASUS N55SFMSI GE620DX-292CS. Ako sme tak konfrontovali svoje názory medzi sebou, ja MSI, on ASUS, tak do ringu hodil jeden zaujímavý web.

Sused sa zaujímal hlavne o grafické karty a ich výkony. Vytiahol svoj tromf, testy grafických kariet a ich výkonnosť. Je to prehľadná tabuľka “mobilných” grafických kariet od high end cez low end až po doslova nevhodné pre hry(unsuitable for games).

Veľmi mi s tým pomohol a veľmi rád to ďalej posuniem.

Nech sa páči: http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Sused si nakoniec kúpil ASUS, v notebookoch bola osadená rovnaká grafická karta NVIDIA GeForce GT555M 2GB.

Pre ktorý notebook by ste sa rozhodli Vy?

pošli na vybrali.sme.sk

7 Comments

 • JaMi hovorí:

  podla mna je uplne jedno ktory si vybral kedze su takmer identicke a MSI ma este aj operacny system v cene.

  BTW ked sa chcel hrat najnovsie hry asi by mal kupit za tie peniaze desktop ako notebook :)

 • Jelenik hovorí:

  Tiež som vyberal podľa toho zoznamu. Myslím, že s hociakou kartou, ktorá je v prvej 100vke si v pohode zahrá. Ja mám Nvidiu GT 335 a zatiaľ som zahral v pohode všetko na čo som mal chuť :)

 • eRo hovorí:

  Z tých dvoch určite ASUS N55SF. Hlavne z toho dôvodu, že som priaznivec značky Asus. Sám mám Asus a som s ním veľmi spokojný.

 • Marek hovorí:

  Tiež mám ASUS, síce má už 4 krížiky, ale za ten čas som nemal žiadny problém, prežil aj niekoľko pádov na zem a stále funguje ako má. Akurát ten výkon je už nedostatočný. Takže tiež by som asi volil ASUS. Keď niekomu radím pri výbere notebooku na hry, tiež si najprv pozriem spomínanú stránku, už dávnejšie som ju našiel.

 • VladoPt hovorí:

  @Stefan Polgari slabota, to veľmi na hranie nie je.
  @JaMi áno, MSI má operačný systém, ale aj lepší displey + rýchlejšie hdd + je ľahší. BTW – presviedčal som, ale nechcel, chce si to nosiť do roboty.
  @eRo a @Marek už ten ASUS stihol reklamovať, lebo “zdochol” a už má doma jeho klon a som zvedavý do kedy ten stroj vydrží.

 • Holik hovorí:

  věčný problem MSI s chlazenim. Pokud MSI tak pouze s dobrou chladici podlozkou.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2019 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.