Teploty pc

Posted by VladoPt on Jún 13, 2010 in Hardware |

Cez týždeň som sa venoval jednému pc. Nevedel som ani predtým presnejšie určiť prečo máva výpadky a len tak pri slabej záťaži mrzne. Otestovaná bola pamäť (ram) a bol vyreklamovaný aj harddisk. Reklamácia bola úspešná a dostal som nový.

Dva týždne všetko išlo v poriadku od založenia nového disku. Úplny kľud. Až do stredy, kedy mi zas zvonil telefón a videl som tam, že suseda :-(

Vo štvrtok som bol po pc a začalo sa moje pátranie po chybe. Po rôznych diskusiách a pokecoch s kamošmi a ako takými odborníkmi v obore sme sa zhodli v tom, že pc sa možno prehrieva. Nainštaloval som dva diagnostické programy na určenie teploty tých najdôležitejších súčastí pc. Nainštaloval som aj nejakú tú hru, veď tie najviac zaťažujú pc a potom pozoroval výsledky teplôt a grafy. Pri záťaži stúpla teplota priemerne od tých sedem až desať stupňov.

Kúpil som nato menší ventilátor do skrinky a teploty sa zredukovali i keď mohol som aj niečo väčšie kúpiť. No však nebolo nič iné po ruke, tak som kúpil Aimaxx eNVicooler 8 (green). Celkom šikovný. Ventilátor je vybavený možnosťou pripojenia na 3pinový a 4pinový konektor. Je veľmi tichý s otáčkami 1000/1600RPM.

Programy odporúčam PC Wizard 2010 a Everest a klasiku 3DMark. Som zvedavý kedy mi bude znova zvoniť telefón a uvidím tam meno susedy. :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.