Susedka má problém

Posted by VladoPt on Okt 24, 2011 in Hardware |

Jedna moja milá susedka má problém, riešim už štvrtú susedu!

Bolo to včera večer, keď jej notebook ešte normálne fungoval a ja som nemohol ani tušiť a ani ona, že dnes to všetko bude inak. Ráno sa to všetko zmenilo, notebook dopracoval. Ako som už spomínal ešte včera večer všetko normálne fungovalo, žiadne podozrivé bugy-bugy neboli, notebook sa normálne vypol a nič nenasvedčovalo tomu, že ráno, keď sa zobudí a bude chystať veci do školy, ono, ten notebook, vyhlási štrajk.

Bol som sa na ten zázrak pozrieť. Najlepšie som sa nezatváril keď som videl kombináciu notebooku značky ACER a windowsu VISTA.

Problém

Po nabootovaní hardwaru to pokračovalo bootovaním softwaru, problém bol v tom, že to malo ešte predtým jednu zákernú otázku a to, či chcem opravovať alebo naštartovať windows normálne.

Zvolil som možnosť druhú, však chcem, aby mi to išlo normálne, veď to som chcel od začiatku, ako som k susedom prišiel. Odentroval som možnosť dva. Sledoval som húseničky, ktoré v tom malom obdĺžniku neustále z ľavej strany do pravej strany niekde chodili aspoň 5minút, kým mi na obrazovke nepreblikla rýchlosťou blesku jasná modrá obloha…a potom sa to opäť reštartovalo.

Dobre, volím odpoveď číslo jedna. Húseničky som nemusel sledovať ani 5minút a odprevadili ma do inštalácie windowsu, kde som pokračoval podľa postupu, potom to už prešlo na prekontrolovanie HDD a vtedy si to noťas rozmyslel a odporučil mi poslať doporučený list o chybe priamo Microsoftu.

Ďalšie možnosti som nemal, nasledoval ďalší reštart a potom sme boli tam, kde sme boli.

Nevidím to ružovo, takže sa pýtam, je možné nejak dostať dáta, ktoré tam má suseda z disku tak, aby to bolo OK?

Nejak rozobrať noťas, už je po záruke a dostať to von odtiaľ?

Keby to bolo stolové PC, rozoberem to, vytiahnem disk a nejak si už poradím, ale takto, keď je to notebook? Čo teraz?

Na záver bonbónik, má tam diplomovku, na céčku, na pracovnej ploche, ach jaj.

Prosím o pomoc!

Ďakujem.

pošli na vybrali.sme.sk

5 Comments

 • Drago hovorí:

  Udělej si bootovací CD. Když se rozbil přítelkyni NB, tak jsem si stáhnul nějaký balíček (nevím jak se to jmenovalo). Vypálil to na CD a z toho CD se spustil samostatný systém (Linux). Ten psrovoznil ještě flash disk, takže jsem na něj nahrál vše co bylo potřeba a pak reinstal.

 • Marek hovorí:

  Pokiaľ je v notebooku SATA disk, tak ho v pohode pripojíš k normálnemu kompu, ak je tam IDE disk tak potrebuješ redukciu. Modrá obrazovka predpokladám, že znamená chybné sektory alebo milión iných vecí :) . Väčšinou to robím tak, že cez f8 v ponuke vypnem reštartovanie a pozriem si čo píše na modrej obrazovke, chybu hodím do googlu a zatiaľ som vždy našiel riešenie.

 • lucas03 hovorí:

  jj, presne tak, stiahni si linux s live cd. A ak by toto nepomohlo (co ale musi), tak uz len vybrat ten hdd a zapojit mozno aj k pc? to neviem, to som este neskusal, ale logicky by to mala byt moznost. Ale s tym live cd to mas za chvilu.

 • -kst- hovorí:

  Přesně tak. Zkusit nabootovat z live CD Linuxu a udělat zálohu na externí HDD nebo flash. Pokud by se nedařilo, tak HDD jde z notebooku v pohodě vyndat a můžeš ho připojit k PC – dá se asi za 200 Kč koupit box na 2.5” HDD, kdy to pak připojíš jednoduše přes USB.

 • VladoPt hovorí:

  @Drago Ja som v postate Linux ešte v živote neinštaloval, neviem či by to bolo vhodné skúšať prvýkrát na cudzom PC, ale ináč ďakujem za radu ;)
  @Marek Nechcel som to rozoberať, to bola posledná možnosť. V akej ponuke dáš F8? Kedy?
  @lucas03 Ten linux už musím vyskúšať!
  @-kst- Ja som v podstate HDD z noťasu asi ešte ani nevidel, robím väčšinou so stolovými pcečkami, takže ďakujem za radu.
  @ALL Skončilo to asi tak, že jej ocinko notebook zobral do servisu a tam sa to spravilo a slečna už má srdiečko na svojom mieste.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.