Štvorhodinový pracovný týždeň – Tim Ferriss

Posted by VladoPt on Apr 19, 2012 in Knihy |

Kniha Čtyřhodinový pracovní týden od Tima FerrissaMôj blog som poslednou dobou zaplavil článkami o behaní a chudnutí, nastal čas to zmeniť a pridať “niečo” nové, čo tu ešte nebolo, články o knihách, ktoré som prečítal.

Začnem knihou štvorhodinový pracovný týždeň od Tima Ferrissa, ktorú som si vybral, keď som bol oslovený s ponukou spraviť barter, s kníhkupectvom, s motivačnou literatúrou UPBOOK.sk

Knihu som začal čítať 14. februára, poznačil som si to dokonca do kalendára a dočítal 15. marca a dnes 19. apríla 2012, píšem o tom. Dúfam si na všetko podstatné, po mesiaci spomeniem. :)

Knihu som začal čítať v období, keď som akurát ja sám pracoval štyri hodiny týždenne. Mama sa mi vtedy smiala, že som si vybral knihu s práve veľmi aktuálnym názvom. Skutočne som v tom období pracoval možno tie štyri hodiny týždenne a?

A môj príjem bol rovnaký, ba dokonca vyšší, ako keď som pracoval 12-16hodín denne. Ale? Necvičil som, málo behal, nepísal som a keď som nebol s kamošmi von, civel som doma na filmy a netvoril som nič nové a to už po čase, začalo vadiť aj mne, cítil som sa ako ostatní, nebol som iný.

Pre porovnanie, Tim písal články a ďalej motivoval ľudí, ja nie. Tim čítal emaily len raz za týždeň, ja nie. Emaily som vybavoval každý deň, niekoľkokrát. Stále to však aj robím, ale raz si to vyskúšam, otvoriť email len raz za týždeň, na polhodinku. Nenašiel som si žiadneho inda, ktorý by moje emaily vybavoval v slovenčine. Žiaľ, nenašiel som ani firmu na Slovensku, ktorej by som mohol “takto” zveriť svoje emaily. Neexistuje. Ak áno, prosím odporučiť v komentároch.

Timova kniha nabáda na prácu z domova alebo odkiaľkoľvek na svete, spolu s praktickými radami, doplnenými o skúsenosti iných. Ja pracujem z domu už druhý rok a už by som rád prešiel na podnikanie odkiaľkoľvek na svete, takže ak aj Vy máte také plány, tak si knihu určite kúpte a prečítajte. :)

Čo sa mi na knihe nepáčilo? Keď už som sa mal dozvedieť to hlavné, Tim odporučil čítať knihu ďalej a do konca alebo Vás nasmeroval na svoj blog, kde ste sa mali dozvedieť viac.

A tiež sa mi nepáčila jedna osmina knihy, ktorú venoval nástrojom a trikom alebo inak povedané/napísané, užitočné webové stránky, ktoré sa Vám môžu hodiť kvôli práci, lacnému ubytovaniu, telefonovaniu, či cestovaniu, nuž ale taký skype, ktorý možno pozná aj moja stará mama, už naozaj nemusel spomínať.

Ale záver bol aj tak najlepší, ten dodatok, citujem:„pro české čtenáře.”  Webtrh.cz, Toplist.cz, Subreg.cz a na záver Vám veľa šťastia praje Petr Sršeň alias Fandor.cz.:)

Takže webtržníci hor sa knihu kupovať, nech už viete, ako sa má efektívne podnikať.

Odporúčam Vám Štvorhodinový pracovný týždeň a môj plán je, prečítať si aj Štvorhodinové telo.

pošli na vybrali.sme.sk

4 Comments

 • mkurri hovorí:

  Knihu jsem četl a některé rady jsou v klidu a po chvilce přemýšlení jdou praktikovat i na český/slovenský trh. Celkově považuji tuto věc za jednu z nejlepších z oblasti osobního rozvoje, podle mě je lepší koupit jednoho Ferrisse než několik dílů Návyků a nevím čeho všeho.
  Tělo jsem přečetl zatím část, kterou jsem potřeboval a pokud tě bavil Týden, pak tě bude bavit i Tělo…

 • Peťo Furmaník hovorí:

  Ferrissa akurát čítam, teda túto knihu aj jeho blog. Podľa mňa tam nejde až tak o tie rady, z ktorých sú niektoré lepšie, iné menej. Podstatné je, že Ťa prinúti zamyslieť sa nad sebou, či si šťastný, spokojný s tým, že stráviš väčšinu dňa v práci a odpočinok si odkladáš na starobu, že sa porovnáme peniazmi, ktoré zarábame. A ukazuje, že sa na to dá pozerať aj inak. Konkrétne riešenia si už vytvorí každý sám:)

 • Turek hovorí:

  Mě se kniha líbila a bral jsem ji hlavně jako ukázku jak se dá na problematiku nahlížet. Než doslovný vzor.

 • Martin hovorí:

  Ja som si knihu len nedávno kúpil. Zatiaľ čítam inú. Ale určite ju nebudem čítať celú, nejaké kapitoly preskočím, lebo ma nezaujali. Ale to čo som prečítal sami páčilo. Už sa na ňu teším.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2019 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.