Športový deň obce Zlatno

Posted by VladoPt on Aug 21, 2012 in Cestovanie, Šport |

Futbal ZlatnoDlho som uvažoval do ktorej kategórie vložím nasledujúci článok, predsa len Zlatno je od mesta, kde bývam len 10km a kategória “cestovanie” sa mi nezdala, ako vhodná, ale teraz, už po víkende to hodnotím, ako výlet, hodný tejto kategórie.

Prečo som sa rozhodol pre Zlatno? Za prvé, mám k obci určitý vzťah, roky tu žili moji starý rodičia spolu s mojou mamkou. Za druhé, poslednou dobou rád behám inde, ako bežne a ešte väčšiu mám radosť, keď to môžem s niečim “kultúrnym” spojiť.

Príležitosť bola, škoda len, že som ten deň asi vstal z postele, ľavou, poslednou dobou chromejšou nohou a nasledujúci bežecký cieľ som si nesplnil, iba do Zlatna som bežal na tri etapy.

Ak by som tam nikoho nepoznal, asi by som tam nešiel, ale o “reklamu na facebooku” sa staral bývalý kolega zo sklárne, kde som pár rokov mukloval, takže som vedel, že o zábavu bude postarané a nebude nuda.

Bola to takmer 24-hodinová akcia, od 09:00 rána do 04:00 rána. Ja som tam bol od 10:00 rána do 08:00 večera a super som si to tam užil.

Čo tam všetko bolo? Súťaže pre deti (štafetový beh, hod loptou do vedierka, beh vo vreciach, futbalový turnaj, súťaž v penaltách), ale aj iná zábava pre deti, ako skákanie na trampolíne či veľká nafukovacia kĺzačka.

Pre tých starších a dospelých? Turnaj v stolnom tenise, futbalový turnaj a súťaž v penaltách.

Hudbu mali na starosti profesionálny DJovia a o jedlo a pitie bolo takisto postarané. Hydinový a guláš z diviny alebo kapustnica, pivo a čapovaná vinea alebo stánok, ak ste neboli domáci a chceli ste si dať len niečo drobné, v mojom prípade, po behu, hneď pol litra coca coly a horalka a o päť minút pol litra minerálky a mila.

Ale nakoniec, aj keď som veľmi nechcel, dal som si za tri poldeci hrušky a pivo, keď už sme s chalanmi vyhrali ten futbalový turnaj.

A čo je na tom najlepšie? V obci, ktorá má možno 500 obyvateľov sa našiel človek, ktorý čítal môj blog a zaujímal sa o monetizáciu. Bol som prekvapený, to by som vôbec nečakal.

A tiež prekvapilo to, že športový deň v obci Zlatno si zorganizovali sami občania obce, nie starostka a obec ako sponzor, ale obyvatelia, ktorý v obci žijú, žili a tak sponzorov nebolo pár, ale možno aj 50 a každý prispel niečim, okrem mňa, ja som prispel prvou účasťou a verím, že nie poslednou a o rok, ak sa mi podarí prísť a budem doma, podporím akciu aj finančne.

pošli na vybrali.sme.sk

2 Comments

  • lucas03 hovorí:

    Lol, futbal na trave v teniskach? to je moc :D

  • VladoPt hovorí:

    Prečo? Ak by som vedel, že budem hrať aj futbal, zoberiem si kopačky, ale nemal som problém dobre si zahrať aj s botami na behanie. :) Čo je na tom také? Keď som bol “menší”, moje najobľúbenejšie strelky boli číňanky. :)

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.