Predal som prclanky.org

Posted by VladoPt on Dec 23, 2012 in Moje projekty |

y_u_noNikdy mi moc nesedelo označenie „pr web“, „pr katalóg“ alebo „pr článkový katalóg“. Je to dehonestujúce označenie pre „PR“ a nemá to vôbec nič spoločné s webmi, ktoré som vytvoril a patrili a možno ešte patria do TOP bordel scény katalógov článkov.

Od začiatku som vedel, keď som ich tvoril, že ich popularita nebude trvať večne a ten minimálny vplyv, čo mali na pozície vo vyhľadávaní, už nemajú, ale našli sa webtržníci, ktorí moju službu stále využívali a krivka návštevnosti týchto webov nikdy výrazne neklesala.

Niekedy som bol prekvapený aj inzerciou a SEO celebritami, ktoré na moje katalógy odkazovali, ale keď už začal s odbojom vrchný SEO templár plaváček bojujúci za WHITE POWER SEO robiť zoznam pre seznam a bonzovať ich robotom, nastal čas otočiť kormidlo a zbaviť sa temných pomocníkou, ktoré Vás dostanú jedine do SEO pekla.

Využil som možnosť webtrh a aukciu, kde som jeden zo svojich troch webov o ktorých dnes píšem, predal za 2600kč/103€. Viac Tu – http://webtrh.cz/191376-predam-prclanky-org

Myslím, že som to predal za „bežnú“ webtržnícku cenu, aj keď ani to mi nejde do hlavy, že to niekto kúpi za toľko, ale sú systémy, ktoré Vám na podobných stránkach zarobia rovnakú sumu za jeden mesiac.

Vždy som vyvaľoval okále za aké ceny vedel predávať marks22 podobné weby na webtrhu, tak som to musel skúsiť aj ja a podarilo sa. ;)

Krátke prehlásenie: Nikdy som nevyužil a neodporučil jedinému partnerovi podobné systémy.

pošli na vybrali.sme.sk

2 Comments

  • Marek L. hovorí:

    Éra PR webov skončila. Bol to a aj je to bordel, napriek tomu nebol a zrejme doposiaľ nie je problém čo i len na jednom PR webe točiť aj 30+ € / deň. T.j. tých 103 € sa dalo (zrejme sa ešte stále aj dá) otočiť behom 3-4 dní. To bol dôvod, prečo niektorí ľudia boli ochotní za balast zaplatiť do očí bijúce čiastky…

  • Pavel hovorí:

    Marek, osobne by som bol skeptickejší, pretože tieto sajty kľudne môžu mať slušné UIP, ale ruku na srdcu – na to, aby Ti zarobil affil či adsense treba mať aj takých vizitorov, ktorí klikajú a práve takéto weby sú skôr cieľom “ostrielanejších” ľudí (aj keď to vôbec nemusí byť pravidlo), ktorí vedia wo-co-go.

    A zas na CPM bude treba oveľa inšie čísla, aby reálne zarábal.

    Ads.ranky a podobné systémy hodnotiť neviem, ale je mi jasné, že pre PR katalóg je to cesta do pekla, pretože si tým zničíš akúkoľvek klientelu.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.