Predal som AK1

Posted by VladoPt on Jan 20, 2013 in Moje projekty |

AK1 je skrgentleman troll memeatka mojej vôbec prvej slovenskej registrovanej domény a webovej stránky. Doménu som zaregistroval 5.1.2007 a ešte dodnes mám v šuplíku svoju rámcovú zmluvu SK-NICu, ktorú uzatvárate, ak chcete registrovať slovenské domény na vlastné meno a ste zo Slovenska.

Prvé roky života domény boli venované obsahu, ktorý zaujímal len určitú skupinu ľudí a rok-dva to bol celkom dobre aktualizovaný magazín.

Keď som začal premýšľať, že začnem s podnikaním na internete, chcelo to viac, než jednu-dve domény a tak začali pribúdať nové domény a bolo treba tvoriť nový obsah, času ubúdalo a bolo menej na AK1 a aktualizácie.

AK1 si to odnieslo a vytvoril som monštrum a zmenil jeho cestu v marci roku 2010 a položil prvé základy jedného z najpoužívanejších automatov chŕliacich kvázi “pr články” na Slovensku. :)

Histórie stránky bolo dosť, prejdime k histórii predaju.

Stránku som mal v pláne predať ako poslednú zo všetkých z toho bordelu, ktorý som predtým pestoval, ale koncom augusta minulé roka prišla ponuka (cez WHOIS), ktorú som začal zvažovať.

Za 6 rokov si vytvoríte nepopísateľný vzťah aj k doméne, preto to zvažovanie.

Prvú tristo eurovú ponuku som odmietol z fleku, už len z toho dôvodu, že skoro toľko boli príjmy stránky za posledný rok.

Stránku som nakoniec predal začiatkom septembra za 700€ a za podmienok, že nový majiteľ tam nechá doznieť reklamy, ktoré tam mali byť umiestnené takmer do konca minulého roka.

Zistil som, že stránku AK1 (aktualitycislo1.sk) kúpil nový majiteľ portálu zajtra.sk a zároveň moja konkurencia, ktorá miesto pridávania článkov vytvorila návod na objednanie článkov v konkurenčnom PPP systéme.

Som si istý, že teraz na ten web už nikto nechodí, lebo google zvieratká sa o to postarali, už dávno pred predajom.

Návštevnosť “nula”, nový majiteľ o to celkom dobre “postaral” sa za 700€.

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.