Práca v google

Posted by VladoPt on Feb 10, 2011 in Ostatné |

práca v googleNo kto by nechcel pracovať pre Google? Ja by som bol spokojný aj s prácou upratovačky v spoločnosti ako je Google.

Google má svoje centrá po celom svete. Svoje pobočky má dokonca aj v Českej republike, v Poľsku a v Maďarsku. Na Slovensku svoju pobočku ešte oficiálne nemá alebo možno ešte nestihol aktualizovať svoje webstránky – centrá spoločnosti google?

John Thomas Herlihy a Donald Stewart Harrison sa rozhodli založiť minulý rok, deň po Mikulášovi Google eseročku aj na Slovensku. Tak na Slovensku už máme Google s.r.o. so sídlom v Bratislave.

Po založení pobočky na Slovensku Google začal hľadať človeka, ktorý by tomu všetkému šéfoval a budoval Google tím aj na Slovensku. Svojho country managera, ktorý bude mať podľa všetkého aj svojho industry managera. Google tiež hľadá pre svoju európsku centrálu v Dubline Slováka, ktorý by im pomohol s reklamou a pracoval by na zdokonaľovaní takej služby ako AdWords a podieľal by sa tiež na ďalšom rozvoji iných Google produktov. Pozícia – Advertising Operations Associate (Slovak).

Pracovné ponuky sa dokonca objavili aj na webstránke profesia.sk. V najbližšom období bude mať Google troch nových zamestnancov zo Slovenska a bude ich možno aj viac. V Googli už pracuje napríklad Žilinčanka Petra Popluhárová ako softvérová inžinierka a čo viem aj ďalší štyria Slováci.

Google má momentálne okolo 20 tisíc zamestnancov po celom svete. Minulý rok potešil svojich zamestnancov správou o zvýšení ich platov v tomto roku o desať percent a jednorázovým 1000 dolárovým bonusom na prilepšenie pre každého z nich.

Aký je plat zamestnanca Googla? Napríklad v českej pobočke spoločnosti Google priemerný hrubý mesačný plat s odmenami v roku 2009 bol takmer 180 tisíc českých korún.

Na záver video pracovných podmienok zamestnancov Google v Googleplexu v Mountain View v Kalifornii.

pošli na vybrali.sme.sk

2 Comments

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2019 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.