PR Články

Posted by VladoPt on Mar 22, 2011 in Seo |

pr článkyNo kto nepozná novodobé PR články? Predsa každý musí mať svoj vlastný katalóg stránok, potom pr katalóg, teraz zľavomat a ktovie čo ešte. Ja mám prvé dve farmy. Na tretiu farmu plnú zliav som sa zatiaľ neodhodlal a myslím si, že by to už ani nemalo zmysel.

Pravé PR (public relations) články majú za úlohu predstaviť Vám nový tovar, službu alebo firmu. PR článok je súčasťou marketingu a reklamy. S offline pr článkami sa každý deň stretávame napríklad v dennej tlači, v novinách a v časopisoch. S online pr článkami sa môžme stretnúť hlavne na rôznych veľkých portáloch, blogoch a magazínoch, kde Vám napríklad radia, ako správne žiť a stravovať sa a koniec článku potom zvyčajne doplnia o nejaký “lacný” doplnok výživy. Určite ste sa s tým už stretli a viete si predstaviť o čo ide.

Potom tu však máme aj ďalšiu skupinu online pr článkov, webových stránok s pr článkami a tých je na internete najviac. PR článkové katalógy. Ničím sa nelíšia od bežných katalógov, len zvyčajne miesto jedného odkazu máte možnosť vložiť toho viac a obaliť to nejakým textom, teda akože PR článkom.

Tak ako ostatní aj ja som chcel zapadnúť do toho virtuálneho davu web developerov a podporiť tak drobný linkbuilding Československa. V mojom portfóliu sa nachádzajú dva pr článkové katalógy. Jeden z nich práve pred dvanástimi dňami oslávil svoje prvé narodeniny. Na internete už máme množstvo pr webov. Užívatelia tam denne ukladajú svoje “pr články”, reklamné články, seo články. Otázka znie: Má to nejaký zmysel?

Určite to nejaký zmysel má. Len v mojich dvoch pr článkových katalógoch pribudne mesačne dvesto až štyristo akože pr článkov. Nepribúdajú tam len tak, ale z nejakého dôvodu.

Rozhodol som sa preto, že konečne zistím aký to je ten dôvod. Ja som svoje vlastné PR články ešte nikdy predtým nevyužil pre svoje webové stránky. Dal som si teda napísať dva články na tému súvisiacu s dvoma mojimi webstránkami. Textár predtým nikdy nepísal texty na zakázku a nevedel ani koľko má znakov jedna normostrana. Dal som to napísať fakt úplnému nováčikovi, ktorého som predtým poučil koľko toho má napísať a nič iné okrem témy som mu už nepovedal.

Článok bol napísaný a ja som žasol nad kvalitou textu. Tí čo ponúkajú kvalitné texty na webtrhu sa s ním nemohli ani len rovnať. Články som mal napísané zadarmo a bolo to na skúšku. Skúškou rozhodne textár prešiel.

Na začiatku februára som vložil články do svojich pr webov a čakal na výsledky. Výsledky sa dostavili zhruba do dvoch týždňov. Na stránke “A”, ktorá predtým okupovala deviate až desiate miesto na prvej strane vo vyhľadávaní googla na určité kľúčové slovo obsadila šieste miesto, ktoré si do dnešného dňa úspešne drží. Stránka “B” bola optimalizovaná tiež len na jedno kľúčové slovo a predtým väčšinou okupovala štvrtú priečku na prvej strane. Po dvoch týždňoch sa vyšvihla na prvú priečku až sa nakoniec ustálila na druhej pozícii.

Na webstránkach som nepoužil žiadnu inú “seo mágiu”, žiadny iný linkbuilding a ani inú seo optimalizáciu. Iba som vložil pr články do svojich pr katalógov.

Po dvoch týždňoch mi moje pr články vložené v mojich pr katalógoch priniesli vyššiu návštevnosť a tým aj vyššie zárobky.

Tak kde Vám odporúčam vložiť Vaše pr články?

Prvú doménu, ktorú som zneužil a vytvoril z nej katalóg je aktualitycislo1.sk. Ide o moju prvú slovenskú doménu, ktorú som si v mojom krátkom živote zaregistroval. Doménu mám už piaty rok. História domény tiež zohráva určitú úlohu v SEO. Určite Vám môžem len odporučiť vložiť Vaše pr články práve tam.

Druhá doména pre pr články, ktorú vlastním je prclanky.org. Krásna bezpomlčková doména, som na ňu patrične hrdý. Je to mladšia sestra môjho prvého pr webu. Mesačne tam pribudne tých 100-200 pr článkov.

Moje pr weby sú bezudržbové a plne automatické. Získať z nich môžete až štyri spätné odkazy vložením Vášho pr článku. Patria medzi webstránky ktoré sú zaradené do môjho programu pravidelných mesačných veľkých aktualizácii a kontrol. Sú očistené a každý pr článok prejde mojou kontrolou.

O účinnosti webstránok s pr článkami podobných tým mojim sa už nahovorilo/napísalo dosť a tak som zverejnil aj ja svoje poznatky založené na realite a faktoch a dúfam som Vás dostatočne poučil. ;)

TIP: Domény prclanky.ws a prclanky.co sú voľné k registrácii.

pošli na vybrali.sme.sk

8 Comments

 • Doplnky výživy hovorí:

  Pokial na ziskanie takychto pozicii stacil PR clanok, tak sa muselo jednat o nie velmi konkurencne klucove slova. Mam pravdu?

 • VladoPt hovorí:

  Z polovice máš pravdu, hodil by sa rebríček najkonkurenčnejších slov v SERPE :-)

 • Doplnky výživy hovorí:

  No tak asi sa nejednalo práve o pôžičky :) Tam by ten PR článok rozdiel neurobil podľa mňa.

 • Zdravím, poznám /a používam/ Tvoje dva PR weby, hlavne aktualitycislo1.sk – píšeš že fungujú plne automaticky. Riešiš alebo kontroluješ nejako duplicitu vkladaných PR článkov? Takmer každý PR web má v podmienkach zverejňovania že text musí byť unikátny ale pokiaľ mám skúsenosti užívatelia to v nadšení z novo získaných lacných odkazov veselo ignorujú.

 • VladoPt hovorí:

  Ahoj, všimol som si tvoje recenzie na moje PR weby. Weby kontrolujem pravidelne každý mesiac a s radosťou mažem. :) Viac TU . Duplicita ako duplicita ináč, ako to ty myslíš? Ja mažem ak je článok rovnaký a nie url, keď je rovnaká.

 • PR články zdarma hovorí:

  “Ja mažem ak je článok rovnaký a nie url, keď je rovnaká.” = presne tak som to myslel… Nech sa darí.

 • Zdravím, aj my sme vytvorili jeden web pre vkladanie PR článkov a pripravil som na ňom zoznam slovenských a českých PR webov, kde sa dajú vkladať zdarma články. Ku každému sme dopisali aj jeho google page rank a ďaľšie info. Budeme sa snažiť to postupne dopĺňať. Snáď Vám to pomôže pri SEO.

 • Nickelback hovorí:

  Ahoj. Tvůj web prclanky.org vypadá na první pohled skvěle. Dobrý design, spousta článků, odkazy přímo z titulky (alespoň) na pár hodin. Jenomže pak se kouknu na jeho GPR a zjistím, že jeho hodnota je nula. Dost mne to překvapilo. Už jen proto, že na cz googlu je tato stránka na dotaz “pr clanky” na prvním místě. Svůj “článek” jsem nakonec na tvůj web nevložil právě proto, že jsem si říkal, že takový zpětný odkaz nemá smysl… Vím že to nepotřebuješ, ale zkus mě přesvědčit o opaku.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.