Podnikatelia by mali byť online

Posted by VladoPt on Jún 21, 2011 in Domény |

Každá firma alebo živnostník či už podnikajúci na internete alebo offline by mal mať na internete svoj priestor. Hovorím o priestore a nie o pridávaní svojej firmy do nejakých nenavštevovaných katalógov firiem, odkiaľ Vám prídu prinajlepšom jeden až traja návštevníci za rok, ak vôbec niekto. V takýchto (ne)navštevovaných katalógoch sa môžete objaviť aj bez toho, aby ste sa tam pridali a to aj bez Vášho súhlasu.

Ja hovorím či vlastne píšem o registrovaní vlastnej značky na internete, o registrácii domén a vytvorení vlastného priestoru/mena/imidžu. Registrácia domén pre svoju firmu by mala byť jedna z prvých vecí, ktorú by ste mali urobiť na začiatku podnikania a je to jeden z prvých krokov pre online propagáciu a reklamu svojej firmy.

Registrácia domén nemusí prebiehať hladko. Čo keď už Vás niekto predbehol a zaregistroval si Vašu značku-názov firmy/doménu-doménové meno? Čo potom? Nuž, ostáva Vám len kontaktovať majiteľa domény a dúfať. Ten predávať nemusí, ale môže a Vy tak budete musieť siahnuť do peňaženky oveľa hlbšie, ako ste si mysleli. Budete v nevýhode a už to nebude len za cenu ročného registračného poplatku.

Keď už ste sa dohodli a majiteľ domény pustil a súhlasil s cenou, tak ďalší krok čo musíte urobiť je presun domén, na Vás alebo Vašu firmu. Každý registrátor to má inak. Niekde treba posielať obálky a inde si vystačíte s autorizačným heslom AUTH-ID.

Doménu by sme mali, ale to je len názov, ktorý zadáte do Vášho internetového prehliadača a ak tam nič nie je, nič sa Vám nezobrazí, síce vlastne zobrazí, ale nie to, čo hľadáte. K tomu, aby Váš web mohol fungovať a aby tam niečo mohlo byť, potrebujete virtuálny priestor, samotná doména nestačí. Virtuálny priestor alebo inak povedané webhosting je miesto, kde Vami vybraný správca internetových stránok vytvorí web.

Webhosting zadarmo určite nebude ten správny výber pre Vašu firmu. Ak to myslíte s podnikaním vážne, určite si zabezpečte niečo kvalitnejšie a nespoliehajte sa na lacné riešenia.

 

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.