Pekný odstrih

Posted by VladoPt on Máj 30, 2011 in Denník |

cintorínPriznám sa, dnes nemám vôbec chuť písať. Aspoň nie o tom predchádzajúcom týždni. Niečo ma však vždy donúti písať a kým môžem, písať budem, chcem si zachovať svoju tradíciu a nevynechať žiadny týždeň v roku, nech sa deje čokoľvek.

Minulý víkend sa rozhodol jeden môj známy skoncovať so životom, skočil pod vlak, na jeho pohrebe som nebol, ale na pohrebe v nedeľu som bol. Nemal som chuť na dva pohreby za týždeň, to teda nie. Rado bol môj ročník, chodili sme na rovnakú základnú, ja som bol áčkar, on céčkar. Poznal som jeho, tiež jeho brata, s ktorým som hrával futbal za mesto, za starších žiakov. Naposledy sme sa videli pred pár týždňami, keď sme sa autami míňali v meste. Osobne sme sa stretli a prehodili pár slov asi niekedy na prelome rokov 2009-2010, keď som sa lúčil so zábavou a prestal definitívne pravidelne navštevovať miestne podniky.

Rado nebol žiadny IT expert, ani nič podobné. Na našej základnej škole zaraďovali vždy to najhoršie do céčky. Po skončení škôl vynikal svojou pracovitosťou. Bol to roboš. Od rána od štvrtej do večera do šiestej pracoval. Jedna práca mu určite nestačila, robil aj fušky. Neskôr si našiel ženu a mal s ňou dieťa. Čo viem, tak sa rozišli, čo ho muselo veľmi trápiť.

V sobotu predminulý týždeň skoncoval so svojim trápením a navždy opustil tento svet.

Bol to silný chlap a nechce sa mi veriť, že by on mohol niečo také spraviť. Nuž spravil.

O jeho smrti som sa dozvedel len pár hodín po napísaní predchádzajúceho rekapitulačného článku.

Na druhý deň v pondelok sme boli navštíviť starého otca v nemocnici. Nebol to príjemný pohľad. Videl som iného človeka. Starý otec bol úplne mimo. Nepríčetný pohľad, rozprával bludy. Nechápal som tomu a bol som z toho zničený. Viem, že svoje robia aj lieky, ale až takto?

To už bolo na mňa priveľa a tak som si doprial dovolenku. Na všetkú svoju prácu som sa vysral a venoval sa rodinke. Starý otec je od piatku u nás doma a už to vypadá, že je lepšie. To čo on schudol, ja som za týždeň nabral.

Ešte som si nedoprial tak dlhý pokoj od práce, ako minulý týždeň, ako som začal podnikať, ale verím, že okrem kilogramov som nabral aj niečo viac.

A včera som už začal so svojimi koncomesačnými veľkými aktualizáciami a kontrolami a dúfam to do konca mesiaca dám, do zajtra. Mám čo robiť.

Prajem Vám príjemný začiatok týždňa.

 

 

pošli na vybrali.sme.sk

3 Comments

  • jasvo hovorí:

    Dúfam, že sa tvoj starký čoskoro uzdraví a všetko bude OK :-) .

  • Satepek hovorí:

    Tak tohle ti opravdu nezávidím, upřímnou soustrast…

  • VladoPt hovorí:

    Ďakujem(E) za podporu! Už je lepšie, teraz už len, aby starký nabral sily a ja zas ubral kíl. Škoda toho týždňa, ale čo sa dá robiť aj to je súčasť života. Kolegooo počuj dnes si nejak rýchlo zdúchol z ICQ, čo to? Dnes som tam bol po dlhšej pauze celý deň, treba spustiť prevádzku, lebo teraz ide len z polovice, opäť treba zapnúť na vyšší výkon.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.