PCCKO.SK

Posted by VladoPt on Okt 20, 2010 in Hardware |

PCCKO.SK - predajňa výpočtovej technikyPo dlhej dobe znova skladám nový počítač. Väčšinou sa zaoberám staršími počítačmi a ich vylepšovaním. Teraz som sa znova dostal k poskladaniu nového. Kamoš chce kúpiť priateľke nové pc a tak to nechal na mňa. Ja som sa s radosťou pustil do hľadania čo najnižších cien komponentov.

Kedže kamoš trávi päť zo sedem dní u priateľky doma a rád si čo to zahrá na pc, tak podľa toho som aj vyberal. Rozpočet bol nízky a bol aj patrične okomentovaný “brutálny low-end” :-) .

S výberom som prakticky začal 23.9. a definitíva padla 7.10. objednaním komponentov. Komponenty pre ktoré som sa rozhodol sú tieto:

Matičná doska: Gigabyte MA770T-UD3
Procesor: AMD Athlon II X2 250 3.0GHZ
Grafická karta: PowerColor Radeon HD 5670 512MB GDDR5
Ram: Kingston 4GB (Kit 2x2GB) 1333Mhz DDR3 CL9 DIMMs
Harddisk: Seagate Barracuda 7200.12 500GB, 16MB cache
Zdroj: Seasonic S12II-380 380W 80 Plus Bronze retail

Ostatné pc komponety k poskladaniu počítača som už mal dávno predtým. Ide o DVD mechaniku, case (pc skriňa) a lcd monitor 17″.

PC komponenty som mal teoreticky vybraté v priebehu jedného dňa, ale kamoš váhal či nezobere radšej nejaké pc na splátky. Raz už tak spravil a neoplatilo sa mu to. Ešteže sa dal odhovoriť od toho a nespravil druhý raz rovnakú chybu.

PC priamo v predajni vs eshop

Rozhodol som sa preto skúsiť objednať pc komponenty cez eshop spoločnosti Ing. Ľubomír Fuchs, ktorý funguje na adrese pccko.sk.

Naposledy, keď som takto skladal počítač tak som si zozbieral cenníky z predajní, ktoré predávajú pc komponenty u nás v okolí. Vtedy som kupoval zostavu osobne v dvoch rôznych predajňiach. PC komponenty, ktoré som chcel kúpiť teraz v eshope som si dal preto vyceniť v tej najlacnejšej predajni v našom okolí.

Čo som sa dozvedel z predajni? O 50€ by som platil viac, ako v eshope. Tiež k tej päťdesiatke treba pripočítať benzín a to niečo medzi 5 až 10€. Takže najlacnejšie by som dostal túto zostavu v mojom okolí v niektorej z predajní o 55€ drahšie než v eshope pána Ľubomíra. Tiež ma zarazilo akú cenu chcú za grafickú kartu, takmer o 20€ viac. Pri ostatných komponentoch je cena vyššia zhruba v priemere o 5€.

Poštovné neplatím žiadne. Pri objednávke nad 160€ je v eshope poštovné zadarmo. Minimálne musíte nakúpiť za 50€. Určite sa oplatí objednávať tovar nad 160€. Pri objednávke nad 160€ môžte ušetriť v priemere 10€ na jednom komponente. Pri objednávke do 160€ je poštovné 7€.

V najlacnejšej predajni u nás v okolí dostanete všetko do 24 hodín, pokiaľ to nemajú v predajni a majú to na sklade. K tomu je ako samozrejmosť bloček k zakúpenému tovaru a záručný list.

V eshope som objednal tovar vo štvrtok 7. októbra. Tovar mi prišiel na dvakrát. V utorok 12. októbra mi prišla základná doska, procesor, harddisk, ramky, zdroj. V stredu 13. októbra mi prišla grafická karta. V utorok som samozrejme napísal mail, že kde mám grafickú a či budem platiť poštovné, kedže cena grafickej nepresiahne 160€. Zavolal mi priamo pán Ľubomír Fuchs. Vysvetlil mi, že prvá časť tovaru bola posielaná z jedného skladu a druhá časť(grafická) bola v inom sklade a preto mi to nebolo poslané v jeden deň spolu.

V poriadku, dostal som vysvetlenie. V prvom balíku nebola faktúra, iba dodací list. Očakával som ju v druhom balíku, tak takisto. Faktúra nikde. Po prečítaní skúseností iných na pc fóre mi to už bolo jasnejšie. Keď si zvolíte v eshope platbu na dobierku, tak faktúru nedostanete pri preberaní tovaru od DPDečka.

Faktúru dostanete po pár dňoch emailom. Odporúčam tovar neplatiť skôr, než Vám príde fakúra. Mohlo by sa stať, že Vám faktúra príde ktovie kedy. Záručný list nedostanete. Pravdepodobne bude stačiť faktúra. Ja som dostal faktúru v nedeľu 17. októbra vo večerných hodinách. Desať dní od objednania tovaru.

Na faktúre bol dátum splatnosti 17. október. V emaily mi pán Ľubomír napísal sumu o dva centy vyššiu, než aká bola na faktúre. Variabilný symbol napísal, ako číslo objednávky. Na faktúre bolo, ale úplne iné číslo. Samozrejme na druhý deň som zavolal do pccka. Znova sa mi ozval pán Ľubomír. Vysvetlil mi, že to je úplne jedno. V poriadku. Vyplatil som to podľa faktúry, aby sa mu faktúra lepšie identifikovala v účtovníctve.

Eshop funguje na základe dropshippingu. Distribútor (ABC Data s.r.o.) posiela tovar zo skladov priamo k Vám domov. Funguje to asi tak, že pán Ľubomír prepošle objednávky distribútorovi a ten zabezpečí tovar a jeho doručenie priamo k Vám domov. Sklady sú v Poľsku a odtiaľ to ide k Vám. Jeden je vo Varšave a druhý sa nachádza v meste Sosnovec. Preto Vám nemôže prísť väčšie množstvo objednaného tovaru v jeden deň. Presne tak, ako to bolo v mojom prípade.

Hodnotenie eshopu PCCKO.sk

Plusy

  1. +nízka cena tovaru (porovnával som s viacerými eshopmi, vždy malo navrch pccko.sk)
  2. +rýchla telefonická podpora (vždy sa dovoláte :-) )
  3. +aktualizácia cien (na pccku denne aktualizované ceny, ako keby ste sledovali vývoj kurzu)
  4. +prehľadný eshop (až na to menu, čo vydáva zvuk)
  5. +nákup na splátky (niekto ocenní)
  6. +poštovné nad 160€ zadarmo (určite výhodou pre veľké nákupy)
  7. +kvalitne zabalený tovar

Mínusy

  1. -nefunguje email podpora (2x som písal, raz som dostal odpoveď telefonicky a raz žiadnu)
  2. -dodanie tovaru (človek čaká tovar v celku a nie na dvakrát)
  3. -fakturácia (neskoré dodanie faktúry, mylné informácie na faktúre)

Eshop PCCKO.sk som hodnotil len z vlastnej skúsenosti a iniciatívy. Bol by som veľmi rád, keby svoje skúsenosti s týmto eshopom vyjadrili aj jeho ďaľší spotrebitelia v komentároch k článku. Na záver ešte raz cena a odkazy na jednotlivé komponenty a pár fotiek.

Matičná doska: Gigabyte MA770T-UD360,30€
Procesor: AMD Athlon II X2 250 3.0GHZ50,37€
Grafická karta: PowerColor Radeon HD 5670 512MB GDDR566,60€
Ram: Kingston 4GB (Kit 2x2GB) 1333Mhz DD3 CL9 DIMMs63,08€
Harddisk: Seagate Barracuda 7200.12 500GB, 16MB cache33,25€
Zdroj: Seasonic S12II-380 380W 80 Plus Bronze retail42,49€
Ceny sú s DPH a nemenia sa po objednaní tovaru.

pošli na vybrali.sme.sk

2 Comments

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.