Osem základných bodov pri kúpe webstránky

Posted by VladoPt on Aug 21, 2010 in Denník |

Konečne sa mi podarilo načasovať písanie nového článku na mojom blogu na sobotu a konečne sa mi podarilo uzavreť presuny všetkých mojich nových stránok. Nie som však vôbec spokojný s tým o koľko času ma to pripravilo.

Dá sa povedať, že posledné dva týždne som sa venoval hlavne presunom domén, presunom stránok na vlastný hosting. Samozrejme, že to nebolo len o tom presune. Každú stránku som si dôkladne osobne analyzoval.

Moje stránky majú na mojom disku vlastný adresár. Jedna časť tohto adresára tvoria súbory pre hosting. Druhá časť tvorí dokument do ktorého si zapisujem rôzne informácie a zmeny na stránke a jej celkovú históriu.

Verte tomu, že keby chcel niekto kúpiť moju stránku tak má prehľad o všetkom od vtedy ako som ju buď zaregistroval alebo kúpil. Jediné čo chýba a čo si oddelene zapisujem sú investície do stránok. Chcem mať jednoducho prehľad o všetkom, aby som čím skôr vedel vyhodnotiť a využiť ich možný potenciál.

Podľa mňa každý kto sa chystá kúpiť webstránku by mal vedieť pár základných vecí o nej predtým než ju kúpi a to:

 1. Kedy expiruje doména.
 2. Ranky webstránky (GTPR, S-rank, Alexa)
 3. Odkiaľ je text, ktorý tvorí obsah webstránky.
 4. Odkiaľ sú obrázky, ktoré doplňajú obsah webstránky.
 5. Odkiaľ je design webstránky.
 6. Aké má záväzky webstránka.
 7. Aké má zárobky webstránka a z čoho plynú.
 8. Štatistika návštevnosti webstránky.

To je osem základných bodov pre kúpu webstránky. Mňa okrem toho ďalej zaujíma či predávajúci bol prvý majiteľ webstránky a či bola stránka zaregistrovaná do katalógov. Z toho všetkého si určím jej cenu a porovnám s cenou predávajúceho.

Prejdime, ale teraz k krátkej rekapitulácii môjho ďaľšieho týždňa. Počas týždňa som riešil okrem stránok aj jedno kamarátove pc. Je to staršie pc a kamoš mi ho chce predať. Kúpil si nové pc a na tomto je vraj niečo s matičnou.

A tak som si ho zobral do parády a zatiaľ ide všetko čo som stihol otestovať a to zdroj, pamäť, disk a dvd mechanika. Ešte ma čaká procesor, matičná a grafická karta. Lenže asi nemám taký socket pre procesor. Momentálne pc nezobrazí na monitore nič, keď sa zapne. Mám to o to sťažené, že musím každý komponent prehadzovať do iného pc. S tým narastá aj čas, ktorý pri tom musím stráviť. Zatiaľ som venoval tomu pár hodín počas dvoch dní a zajtra alebo možno dnes chcem vyskúšať tie ostatné. Prečo sa vlastne trápim so starým pcečkom? No hlavne preto, že pre mňa je to niečo nové. Také pc som doma predsa nemal. Chcem si svoje schopnosti otestovať aj na iných počítačoch. Je to iné babrať sa s niečim iným než s tým čo už dobre poznáte a máte doma. Netreba zabúdať, že vždy niečo zo starého pc môžete využiť aj v tom novom alebo pri iných opravách počítačov.

Od stredy pripravujem auto na jeho najväčšiu generálku od vtedy ako som ho kúpil. Kúpil som si už novú autobatériu. Už dlhšie mám kúpené predné blatníky a nárazník. Do pondelka by to malo byť nalakované. Meniť sa mi tam bude manžeta, poloos, smerovky, blikače, remeň na remenicu, remenica na vodnú pumpu a samozrejme už spomínané blatníky a nárazník. Dúfam všetko sa spraví čo sa má a hlavne nech to ide.

Okrem kamarátovho pc a môjho auta som sa venoval už len webovým stránkam. Včera som dokončil presun novonadobudnutých stránok a pokračoval v práci s kamošom na našom projekte. V najbližšej dobe už neplánujem kupovať žiadne webstránky, len v prípade zaujímavej ponuky. Investovať chcem už len maximálne do expirovaných cz/sk domén, ale skôr ma zaujímajú len slovenské domény.

V investičnom fonde CZEmoney mám od utorka $2000. Celkovo ma investícia stála s poplatkami súvisiacimi s e-peňaženkou paypal $2079,2. Pri terajšom klesajúcom trende by sa mi mal vrátiť tento poplatok za mesiac a pol a potom by som už mal ísť do plusu. Ako sa to bude vyvíjať s fondom naozaj tak to budem informovať na mojom blogu.

Scenár nasledujúceho týždňa je dať dokopy auto, splniť ďaľšie cieľe mesiaca, venovať sa hlavnému projektu a aktualizácii stránok plus pridať niečo naviac :-)

pošli na vybrali.sme.sk

1 Comment

 • controll hovorí:

  Ja som si tiež rozdelil projekty podobne ako ty … len s tym rozdielom, že som ich rozdelil podla údržby a druhu na … udrzbove, bezudrzbove, affiliate a podobne …

  a plánujem zaviesť nejaký denník, kde budem zapisovať čo a aké úpravy sa na weboch robili … len ked je toho viac tak je s tým zbytočne veľa roboty, ale potom je zase výborný prehľad ktorý stojí zato…

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2019 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.