Olympijský deň v Ostrave, deň piaty

Posted by VladoPt on Dec 18, 2012 in Cestovanie, Šport |

Olympijský deň v OstraveBola to úplna náhoda, že som si to všimol, do 19.júna 2012 som ani len netušil, že je vôbec nejaký Olympijský deň.

Cestou späť z bežeckej špeciálky sme peškovali Porubou a všímal som si všetko naokolo a v jeden moment ma zaujala presklená nástenka so športovými zaujimavosťami a pozvánkami a tam okrem iného aj pozvánka na beh olympijskeho dňa.

Tam som proste musel byť, keď už som v tej Ostrave, tak prečo si nezabehať ešte jeden pretek pred prvým veľkým behom v Olomouci.

Streda, 20.6.2012, Olympijský deň, horúco, ťažký vzduch, dve hodiny pred štartom, vyrážame na baseballový štadión Arrows.

Boli sme tam medzi prvými, registroval som sa a sadli sme pod širák, pred behom, zatiaľ na pár deci minerálky. :)

Čas do štartu sa krátil a bežci pribúdali, stehnaté a lýtkaté bežkyne, no, bolo sa načo pozerať a obdivovať. Zišlo sa nás 136 behu chtivých.

Pôvodne sa malo bežať 10km, ale vraj pre tropické počasie sa to skrátilo a bežalo necelých 7km. Domáci bežci to komentovali, že sa vždy bežalo desať kilometrov a po minulé roky bolo tiež teplo, tak prečo by sa teraz malo bežať menej. No, neviem, nedozvedeli sme sa, pravda ostala zahalená rúškom tajomstva.

Ja som bežal svoje tempo, nič som nechcel podceniť a myslel som na zranenie, kvôli ktorému som presedol celý máj, teda skončil som štvrtý od konca, v kategórii mužov do 39rokov. :)

Ak by sa to bežalo dnes, skončil by som niekde v strede tabuľky s časom lepším o 5-6minút.

Odkaz na výsledky.

Príjemná rodinná atmosféra, vlastne som tam bol s rodinou, po behu sme zapili môj „skvelý čas“ dvomi-tromi pivkami, bohatá tombola, kde som asi len ja jediný nič nevyhral, medaila, tričko, diplom a to všetko len za štartovné 100kč, no, proste o rok si to jednoznačne musím zopakovať.

Páčilo sa! ;)

Na záver mapa behu a fotogaléria.

PS: V ten deň bežalo v rámci Olympijskeho dňa v Ostrave až 5294 bežcov!

pošli na vybrali.sme.sk

2 Comments

  • machrhoumr hovorí:

    Tuším, že hodně fanoušků Arrows by ti ten stadion “amerického” fotbalu neodpustilo :D On je to totiž stadion pro baseball :D

  • VladoPt hovorí:

    @machrhoumr tak to som tomu teda dal, užaj som to opravil, neviem prečo som to mal tak zafixované v hlave. :)
    Ďakujem za opravu a komentár! ;)

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.