Odloženie daňového priznania 2011

Posted by VladoPt on Mar 28, 2012 in Podnikanie |

daňový úradDnes som sa definitívne rozhodol, že si odložím daňové priznanie za rok 2011 o polroka. Čo ma k tomu viedlo? Momentálne mám kopu iných výdajov a daň, ktorú by som zaplatil, nie je vôbec nízka. Gorili dostanú svoje výpalné neskôr.

O odklade daňové priznanie som ešte donedávna nevedel, že je možný, až som tomu nechcel ani veriť. Štebotalo sa o tom však na twittri a tam som si to všetko všimol a začal zisťovať okolo toho viac.

Rozpísal sa o tom účtovník Peter Furmaník na svojom blogu aj s konkrétnymi príkladmi, kedy sa to oplatí a neoplatí.

A či to bude pre mňa výhodné? Myslím, že áno, ak myslím dobre. Začal som podnikať 15.7.2010, do konca roka 2010 som platil odvody len do zdravotnej poisťovni a príjmy v roku 2010 som nemal také vysoké, aby sa to zmenilo k horšiemu a platil  zdravotnej a aj sociálnej poisťovni. Teraz by sa to už, ale zmenilo a tak som využil možnosť oddialiť to a ušetriť tých 340€ za mesiace júl, august, september. Tak ako sa posúva daňové priznanie, tak sa aj posúva čas platenia odvodov do sociálnej poisťovne.

Odkladu daňové priznanie sa nemusíte báť. Má to len tri jednoduché podmienky, aby ste to mohli odložiť. Viac v prílohe.

Áno, iba to stačí podpísať a odniesť na daňový úrad, skutočne nič viac. Škoda, že som sa o tom dozvedel takto, na poslednú chvíľu.

Ďakujem Petrovi za pomoc.

pošli na vybrali.sme.sk

1 Comment

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.