Novoročný GTPR update

Posted by VladoPt on Feb 1, 2011 in Seo |

pagerank updateBol pagerank update alebo nebol? Zmenil sa pagerank na slovenských doménach? Čo to boli za staré zmeny pageranku? Naozaj je pagerank len o počte odkazov smerujúcich na hodnotenú stránku? Kedy vlastne bol ten GTPR update?

Budem sa snažiť odpovedať na všetky otázky, ktoré som uviedol. Napíšem tiež, ako  sa pagerank update zmenil na mojich stránkach.

Na prvú otázku je odpoveď jednoznačná. GTPR update bol a meniť sa začal na stránkach ráno 20. januára 2011. Google skončil so zmenami pageranku skoro ráno na druhý deň 21. januára 2011. PR update bol dvojdňový, aspoň v Európe a na Slovensku.

PageRank sa menil iba na webových stránkach vytvorených a fungujúcich najmenej osem predchádzajúcich mesiacov. Čo to znamená? Ak by ste chceli zažiť novoročnú radosť zo zmeny pageranku na svojej stránke, tak by ste museli svoju stránku vytvoriť najneskôr v máji minulého roka a skôr. Najlepšie by bolo keby Vaša stránka bola vytvorená v apríli. Máj už bol na hranici.

Google aktualizoval ranky len starším, na mladších sa vykašľal. Boli to staré zmeny pageranku, ktoré vypustil do sveta. Prečo? Možno preto, aby z časti utíšil plač na fórach a mohol v kľude pokračovať na vývoji nového pr algoritmu, ktorý aplikuje už na tie mladšie stránky. Myslím, že nás google čoskoro opäť prekvapí zmenou pageranku. Prečo? Osem mesiacov neaktuálne verejné údaje google neznesie, nechce byť predsa pozadu a preto tento stav nebude dlho trvať.

Na základe zmien veľkosti pageranku som zistil, že pagerank nie je len o počte odkazujúcich stránok. Podľa mňa sa počíta pagerank už aj na základe obsahu webstránky a jeho unikátnosti a hodnoty. Čím viac unikátnejšieho textu na stránke, ktorý len ťažko nájdete niekde inde, tým väčší pagerank? Ale to je len moje zistenie a možno táram.

Na záver sa pochválim tabuľkou zmien pageranku na všetkých mojich stránkach. Celkom sa mi zmenil pagerank na 27 webstránkach. Z toho 4 boli zmeny negatívne a iba jedna na nulu. Zároveň tabuľka odpovedá aj na druhú otázku zo začiatku článku. Pagerank sa menil aj webových stránkach s koncovkou .SK ;) .

Doména GTPR
z→na
.SK 1→2
.SK 0→3
.SK 0→2
.SK 0→2
.CZ 0→2
.CZ 1→2
.CZ 3→4
.CZ 4→3
.EU 1→2
.WS 0→2
.NET 2→1
.ORG 1→2
.COM 0→3
.INFO 0→3
.INFO 2→3
.INFO 0→2
.INFO 1→2
.INFO 2→3
.INFO 2→3
.INFO 3→1
.INFO 0→1
.INFO 0→1
.INFO 0→1
.INFO 1→0
.INFO 1→3
.INFO 1→3
.INFO 3→4

Článok som napísal po analýze takmer 600 webstránok!

PS: Zmenilo sa mi PR aj na blogu z 0 → 3, ak by ste tu mali záujem kúpiť reklamu, pridajte komentár s Vašim emailom a môžme sa dohodnúť.

PS2: A čo Vy, čo ste vyfasovali od googla? Aký(é) pagerank(y)?

pošli na vybrali.sme.sk

3 Comments

  • exot hovorí:

    GTPR sa vypocitava z poctu prichadzajucich a odchadzajucich odkazov na tvoju stranku. Do uvahy sa zapocitava penalizacia za nevhodne sposoby linkovania (odhaleny predaj linkov atd.) Presne algorytmus najdes tu – http://en.wikipedia.org/wiki/PageRank#Simplified_algorithm – s obsahom webu to nema vobec nic spolocne.

  • VladoPt hovorí:

    To všetko čo píšeš je už známe niekoľko rokov a myslím si, že google sa vyvíja a mení svoje spôsoby ;)

  • exot hovorí:

    Jasne ze svoj interny algorytmus meni a samozrejme ze vypocet REALNEHO (takeho co nevidim) pageranku je zlozitejsi a zlozitejsi, ale GTPR sa vypocitava stale rovnako. Akurat mozno pribudlo viac moznosti penalizacie. To nie je moj nazor ale nazor SEO expertov, s ktorymi spolupracujem pri velkych projektoch. Naozaj za tym nic nehladaj.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2019 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.