Najlacnejšia slovenská doména a webhosting?

Posted by VladoPt on Jún 23, 2011 in Domény |

Web hosting KonGo.skNaposledy som písal niečo málo o tom, aké je dôležité, aby bol podnikateľ online. Firma sa podľa mňa stáva súčasťou nekonečného internetu až po zaregistrovaní značky, teda vlastnej domény. Možno si myslíte, že si zo začiatku vystačíte s propagáciou a s profilom na facebooku, poviete si “je to zadarmo a je to IN, prečo to nevyužiť?”, ale to je myslím nedostačujúce. Mali by sme využiť služby človeka, ktorý Vám web vytvorí a ten facebook implementuje.

Správny web developer(človek, ktorý Vám web vytvorí) by Vám mal vedieť poradiť vo všetkom, čo s tvorbou webu súvisí. Všetko to začína správnym výberom doménového mena. Keď už máme vybraté vhodné doménové meno a vieme jeho správny tvar, nasleduje registrácia domén(y).

Kde kúpiť najlacnejšie domény? Aké sú napríklad ceny našej slovenskej národnej domény najvyššej úrovne? Ceny registrácie .sk domény na jeden rok sa vo väčšine prípadoch pohybujú od 12€ do 20€. Najlacnejšie slovenskú národnú doménu zaregistrujete na kongo.sk, za už spomínaných 12€.

Už v predchádzajúcom článku som písal, že samotná doména nestačí. Nato, aby ste mohli byť online potrebujete okrem schopností web developera aj webhosting. Virtuálny priestor, kde bude Váš web hosťovať by ste určite nemali vyberať na základe najnižšej ceny. Lacné riešenia neodporúčam. Kľudne sa Vám môže stať, že Váš web návštevníci neuvidia, lebo bude nedostupný. Webhosting bude mať časté výpadky a Vy s tým v tomto momente nič nespravíte. Prečo? Podpora bude hluchá a odpovede Vám budú chodiť až po niekoľkých dňoch a preto na výbere webhostingu záleží.

A ak už na začiatku rozmýšľate o niečom “väčšom” a na internete plánujete mať množstvo webových stránok na ktoré už jednoducho klasický zdieľaný webhosting nestačí, tak je pre Vás vhodným riešením virtuálny server. K dispozícii máte viac možností, nastavení servera a naučíte sa väčšej webovej samostatnosti. Je to niečo medzi klasickým webhostingom a vlastným serverom a okrem peňazí to stojí aj viac času.

 

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.