Moje obľúbené značky komponentov do počítača

Posted by VladoPt on Jún 29, 2011 in Hardware |

Mám svoje obľúbené značky, ktorých sa držím a mením ich len výnimočne. Či už sú to značky oblečenia, topánok, mobilov, elektroniky alebo počítačových komponentov. Rád by som preto niečo napísal, o tom poslednom, o niektorých pc komponentoch a o mojom vzťahu k nim.

Procesory

Začínam pekne od srdca počítača, od jeho jadra a od miliónov tranzistorov v ňom, riadiacej jednotky, ktorá celý ten stroj riadi, od procesora. Bez procesorov by počítače nemohli existovať. Viem si predstaviť počítač bez harddisku, mechaník, zvukovej karty a iných “extra” zariadení, ale bez procesora? To nie. Bez procesora počítač nezapnete.

Mojou obľúbenou značkou sú procesory od Intelu. Od začiatku a myslím si, že aj do môjho konca budem intelák. Prečo procesor od Intelu a prečo nie procesor od AMD? Moja odpoveď na otázku, ktorú som si sám položil je jednoduchá. “AMD je na hranie a Intel na prácu”. To však neznamená, že procesory od Intelu sú menej výkonnejšie, než procesory od AMD, to nie je pravda, je to hlavne v ich cene. Procesory od Intelu sú drahšie a aj preto sa radšej do “hernej” zostavy osadí procesor od AMD, než od Intelu a ušetrí sa tak na procesore a viac sa investuje do grafickej karty. Tak to v obchodoch chodí a tak to je, ale prejdime už ku grafickým kartám.

Grafické karty

Doma mám viac ako desať grafických kariet. Od S3, Matrox, 3dfx s revolučným čipom Voodoo(NVIDIA), GeForce(NVIDIA), Asus(ATI aj NVIDIA), Radeon(ATI). Všetky moje grafické karty sú takmer všetky od dvoch výrobcov. Od firmy NVIDIA a od ATI Technologies, ktorú mimochodom v roku 2010 kúpila firma AMD. Vtedy sa mi iba potvrdilo, aký je AMD herný a grafické karty od Intelu väčšinou integrované a slabé.

Akú značku grafickej karty odporúčam kúpiť? Je jedno či si kúpite grafickú kartu od ASUS alebo Gigabyte lebo obidve firmy predávajú grafické karty s rovnakým chipsetom od ATI a NVIDIA. Ja sa rozhodujem na základe recenzií, testov, hodnotení, odporúčaní a rozdiely medzi grafickými kartami od dvoch výrobcov sú naozaj minimálne, rozhodujú detaily. Nemám vyhradenú značku.

Tlačiarne

Dnes mi volala suseda, či by som jej nepomohol s kúpou multifunkčného zariadenia. Dnes sa už do domácností samostatne nekupujú tlačiarne, ako kedysi. Teraz to už máte všetko v jednom za “padíka”, tlačiareň, kopírku, skener. S takým návrhom prišla suseda a tak som jej aj poradil. “Kúp za padíka, to Ti stačí”.

A značku? Odjakživa som HP, tak ako u procesorov Intel. Bez debaty. Kupoval som tlačiarne aj inej značky, canon, epson, ale to len pre ich “telo” a podľa hodnotenia vzhľadu na obrázku “táto sa mi páči viac”.

Prečo HP? Lebo mi to moje multifunkčné zariadenie funguje už šiesty rok. :-)

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.