mLink – reklamný systém

Posted by VladoPt on Aug 1, 2010 in Monetizácia |

Myslím, že každý kto si chcel niečo zarobiť pomocou svojej stránky už vyskúšal mLink. Je to jeden z mála stále platiacich reklamných systémov na Slovensku a v Českej republike.

Platby sa uskutočňujú na bankový účet pre užívateľov z Čiech a na elektronickú peňaženku paypal pre užívateľov zo Slovenska. Platby prebiehajú v 10. a 25. deň v mesiaci a to vždy do 30 dní od podania žiadosti o výplatu.

Mlink funguje už skoro vyše roka a štyri mesiace. Cena reklamy je daná od hodnoty PageRanku a S-Ranku stránky. Ceny zakúpené na reklamnej mLink lište sú pevne dané a nemenili sa už vyše roka. Ceny pre bloky reklám a bannery si publisheri stanovujú sami.

Pri registrácii stránky do systému a jej následnom schválení administrátorom, vložíte vygenerovaný kód na svoj web a čakáte či si niekto kúpi reklamu. Po zakúpení reklamy Vám príde mail o zakúpení odkazu, odkaz môžte odmietnuť. Odkaz po zakúpení musíte nechať na stránke 30 dní.

Ja som v systéme som ako publisher, teda ten kto reklamu ponúka. Registroval som sa v jeho počiatkoch a skúšal som šťastie len s jednou webovou stránkou. Momentálne ich mám schválených päť. Viac som nedával lebo vlastne vyciciavam systém. Reklamu nekupujem a takto s piatimi stránkami, mlinku žiadne veľké finančné ťažkosti určite nespôsobím.

Z prvej výplaty som sa tešil v apríli tohto roku, bol som vyplatený do dvoch týždňov. Prečo prvá výplata len tento rok? Ostatné stránky som pridával postupne. Pred prvou výplatou som mal v systéme tri stránky a po nej som pridal ešte dve stránky.

V apríli po roku fungovania mlinku sa rozhodol majiteľ a tvorca mLinku Petr Vadlejch predať tento systém. Po tomto kroku som pozoroval nezáujem iných užívateľov ďalej pokračovať v tomto systéme. Hromadili sa sťažnosti na podporu, ktorá už nebola to čo predtým. Problémy ste si museli vyriešiť sami. Dá sa povedať, že podpora určitú dobu nefungovala vôbec. Preto nastal odliv užívateľov. V tom období akurát vznikal aj nový systém nahradzujúci directoglobal na českom a slovenskom trhu internetovej reklamy. Mlink to určite pocítil na úbudku inzerentov.

V posledných týždňoch však, ale pozorujem určité zmeny. Novým majiteľov sa stala žena. Ktorá má hlavné slovo ohľadne výplat a iných dôležitých záležitostí. Systém, ale spravuje muž. Podpora sa vylepšila a takmer každé ráno odpovedá na maily. Dokonca podporu môžte nájsť aj večer v chatovacom okne meebome. Chatovacie okno odporúčam nechať otvorené aj polhodinu, ak Vám nikto neodpisuje a vidíte, že podpora je online. Trošku to trvá, ale nakoniec Vás vždy niekto pozdraví.

Na záver spomeniem, že som už dostal dve výplaty od doby ako vedie mLink nový majiteľ. Vždy ako to majú v pravidlách do 30 dní od žiadosti. Preto by som mLink ešte nezavrhoval. Zrejme nová majiteľka potrebovala čas, aby sa zorientovala. Teraz je to už určite lepšie, podpora funguje, výplaty sa vyplácajú. Tak ak ste sa ešte doteraz neregistrovali tak je určite načase mLink.

pošli na vybrali.sme.sk

6 Comments

 • Láďa hovorí:

  Mlink je fakt nejlepší ! :-)

 • Peta hovorí:

  Je pravda, že přechod nám chvilku trval. Celou situaci sleduji ze vnitř. Nevím kde došlo k informaci úbytek inzerentů ? Od akvizice mlink.cz plníme čísla, které minulý majitel nedosáhl ani v jediném měsíci. Hodně by systému pomohl úbytek úplně zbytečných dotazů – vše je popsáno na webu, proto chvilku trvá komunikace. Pokud někdo čeká na odpověď , věř te nám že odpovídám na dotaz typu: kam umístit mlink kód …..
  Mlink prošel mnoha změnami – anglická verze je velice úspěšná.

 • Honza hovorí:

  Potěšující zpráva, já o něm nepochyboval. Takových systémů a podobných webů by český internet potřeboval více. Možná by do budoucna někdo mohl udělat na adult :-) Kdyby mlink najmul nějakého brigoše, který by odpovídal na hloupé a stejné otázky, ušetřil by čas i peníze.

 • HC hovorí:

  Mlink možná žije, ale někdo, kdo by odpověděl na můj dotaz, který jsem tam zadal pomocí jejich formuláře, asi ne :)

 • vlazy hovorí:

  Prozatím je mLink stále dobrým systémem ze kterého se dá vydělat nějaké peníze i když na zbohatnutí to asi není. Výplaty se prozatím vyplácejí i když jsou s nimi občas trochu problémy. V podmínkách to vyplácení mají dost zmateně uvedené, tak že si to může každý vysvětlovat po svém, tak jak to pochopí. Není zřejmé zda se výplaty vyplácí vždy 10. a 25. den v měsíci a nebo max 30 dní od data schválení žádosti o výplatu bez ohledu na den v měsíci. Od doby prodeje mLinku novému majiteli došlo k jemu dost značnému zhoršení. Podpora téměř vůbec nereaguje, fórum mLinku je téměř bez jakékoliv reakce provozovatele mLinku a šíří se tam spam, v blogu od prodeje Mlinku nepřibyl žáden nový článek atd. Připadá mi to, že nový majitel si asi myslel, že koupi mLink a ten mu bude vydělávat nemalé peníze bez toho aniž by se musel o to nějak starat a něco pro to udělat. Nevím, ale připadá mi to, že asi ani příliš neumí tento systém dobře administrovat a udržovat v bezproblémovém provozu. Je asi otázkou času kdy se v tomto systému něco pokazí co nedokáže opravit a celý mLink tím zkrachuje. Byla by to velká škoda, protože je to jeden z mála Českých systému kde se prozatím dá něco vydělat.

 • Drago hovorí:

  Článek pěkný ale nikde tam není zmíňka o tom, že nový majitel je plátcem DPH, což nemusí všem Slovákům vyhovovat. Jinak souhlasím s tím, že poslední dobou se dá prodat reklama prakticky na čemkoliv co má ranky.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2019 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.