Mesiac podnikania

Posted by VladoPt on Aug 15, 2010 in Denník |

Momentálne okrem toho, že obdivujem spoza okna nádhernú show matky prírody, ktorá si opäť pre nás pripravila búrku, tak som sa rozhodol napísať ďaľší rekapitulačný článok. Dlho som uvažoval, že či vôbec dnes stíham napísať článok. Rozhodol som sa, ale napísať. Predsa si chcem udržať víkendovú pravidelnosť.

Minulú sobotu som kúpil niekoľko webstránok a vlastne od nedele do stredy som riešil ich presun. Domény som bez problémov presunul cez subreg a godaddy. So stránkami to už bolo ťažšie. Väčšina osadenstva poháňal wordpress (ďalej budem písať len wp). Stránky mali od 20mb do 80mb a to boli v podstate len minisites. Iba kopírovanie jednej stránky na server trvalo hodinu. Úžas. Zakázal by som tvoriť takéto stránky pomocou wp. Podľa mňa kvalitná minisite by nemala mať viac než jedno mega! Aj to je veľa. Samozrejmosťou by nemala byť ich tvorba pomocou nejakého redakčného systému. Hnus. Po presune a nahodení skoro päť megových databáz zas povypisovalo množstvo rôznych chýb. Ich riešenie zabralo ďaľšie množstvo hodín.

Namiesto jedného až dvoch dní čo som sa chcel tomu venovať sa to zmenilo na päťdňovú túru. Ale už to mám všetko pod svojimi krídlami a bez chýb. Za tých päť dní som si samozrejme stránky aj poriadne okukal. Pozapisoval, čo na nich bude treba robiť a všetko pripravil na ich obnovu.

Medzi tým a počas zvyšných dní som riešil rôzne drobnosti. Spomeniem napríklad to, že presun gTLD domény s koncovkou .org z hostingu pipni.cz pod registrátora subreg.cz trval sedem dní. Špeciálna registrácia ktorú som zadal u subreg mi nevyšla. Išlo o doménu tattoo.sk. Uchmatli mi ju iný špecialisti na odchyt. Škoda.

Ak máte zadarmo hosting u pipni.cz tak nečakajte, že keď budete písať na podporu tak Vám odpíšu. Nato rovno zabudnite. Ja som si musel vyhľadať icq kontakt na jedného z adminov z pipni.cz. Iba tak som získal AUTH-ID kód pre presun domény. Ináč by som isto naň pomocou emailovej komunikácie čakal doteraz. V upozornení na ich fóre majú napísané:  “Icq , Pm zde na fóru neslouží k pomoci na free hostingu ,pokud bude zjištěno ,že uživatel který má free hosting kontaktoval někoho z adminů Pipni.cz budou mu odstaveny všechny hostovací programy zde na Pipni a zrušeny!” Ako ich má človek kontaktovať, keď na maily z podpory neodpovedajú? Takže kto využíva ich free hosting, tak nečakajte ich rýchle reakcie v prípade nejakých problémov.

V stredu som využil akciu u subreg a registroval 20 trojpísmenkových cz domén. Všetky domény budú služiť ako moje katalógy. Subreg mal v akcii české domény po 165kč bez DPH. Bola to najlepšia cena na trhu domén. Bola by škoda nevyužiť to a tak som ponúknutú akciu využil aj ja.

Včera a dnes sa mi podarilo znova získať niekoľko minisites a tak moje portfólio utešene narastá. Práce mám teda na tom veľa, ale verím, že to nejak zvládnem a prinesie mi to pekné zárobky.

Okrem toho som sa predsa rozhodol v priebehu týždňa  zainvestovať do investičného fondu CZEmoney. Postupne v priebehu nasledujúcich dní tam chcem vložiť aspon tých 2000 dolárov. Som zvedavý na výsledky práce manažérov a ich denné percentá.

Dnes je mesiac čo podnikám. Investoval som za ten mesiac do podnikania niečo medzi tisíc až dvetisíc euro. Či dobre? To sa uvidí časom. Čo som zarobil to nestojí ani za zmienku. Začiatky v podnikaní sú väčšinou vždy o výdavkoch. Vráti sa Vám to až neskôr. Aspoň tak to vždy vravia ostatní :-)

pošli na vybrali.sme.sk

1 Comment

 • tom11111 hovorí:

  Zatím jsem vždy používal jen levné hostingy a problém s pomalým ftp jsem měl pokaždé. Oni se snad navzájem trumfují, kdo bude pomalejší :-) Pokud potřebuji nakopírovat něco, co má tisíce stránek, velmi se mi osvědčilo to zkomprimovat do jednoho zipu a zkopírovat jen ten jeden velký soubor. Pak vedle něj ještě přikopíruju jeden php script (nazvu ho třeba extract.php):

  $zip = new ZipArchive;
  if ($zip->open('wp.zip') === TRUE) {
  $zip->extractTo('./');
  $zip->close();
  echo 'ok';
  } else {
  echo 'failed';
  }

  Script pak zavolam přes prohlížeč a on to rozbalí tam kam chci (v tomto případě do stejného adresaře kde je zip – data v zipu byla pod vlastním nadřazenám adresářem).
  Pak ten script i zip zase smažu, aby mi to někdo náhodou později znovu nespustil.
  Celý proces se tak urychlí velmi vyrazně.

  Tom

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2019 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.