Kompletovanie zámeru v ÚPSVR v Lučenci

Posted by VladoPt on Júl 4, 2010 in Denník |

Tento týždeň som znova postúpil o krok ďalej a v stredu som bol kompletovať podnikateľský zámer na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Lučenci. Trvalo to asi hodinku.

Zavolala si ma prvá úradníčka do kancelárie. Skontrolovala jednotlivé body podnikateľského zámeru, ktoré bolo treba doplniť. To čo bolo treba doplniť, som dostal listom po absolvovaní komisie.

Upraviť bod 2 – rozpísať charakteristiku zámeru. Doplnenie bodu 5 – konkurencia, doložiť cenník. Úprava bodu 6 – doplniť príležitosti a ohrozenia. Všetko som už mal v poriadku. Dala mi podpísať štyri vyhlásenia a poslala ma k ďalšej úradníčke.

Druhá úradníčka mala na starosti už len skontrolovať všetky papiere potrebné k podnikateľskému zámeru. Bol to dvakrát podnikateľský zámer, list vlastníctva (stačil výpis z katastra), čestné prehlásanie rodičov o súhlase sídla živnosti na adrese môjho trvalého bydliska (overovanie podpisov na matrike), dvakrát prefotené osvedčenie o živnostenskom oprávnení, zmluvu o založení podnikateľského účtu a už len spomínané štyri vyhlásenia od prvej úradníčky.

Úradnička mi po kontrole všetkých týchto papierov oznámila, že budem vyzvaný najneskôr do 15.júla po vytvorení zmlúv k dotácii k podpisu u riaditeľa ÚPSVR v Lučenci.

Absolvovanie všetkého toho som samozrejme nezvládol sám. Pomáhal mi pri tom živnostník z nášho mesta, ktorý sa venuje podnikateľským zámerom. Má zatiaľ 100% úspešnosť schválenia dotácie a nepokazil som mu to ani ja a ani nikto iný.

Vybaví všetky papierovačky, nutnú byrokraciu absolvuje miesto Vás. Vy len podpisujete papiere a prediskutujete s ním na čom chcete postaviť podnikateľský zámer.

Čo musíte Vy je absolvovať kurz a získať osvedčenie. U mňa to bolo “ABC podnikateľa”. Nasleduje príprava a to je test a komisia, ktorá posúdi Váš podnikateľský zámer. Test a komisia sú tie najnáročnejšie časti toho všetkého. Komisia sa tomu nemusí rozumieť a môže Vás pekne rozobrať. Tak to bolo aj u mňa.

Tento týždeň nebol ničím zvláštny, pracoval som hlavne na pracovnej stránke a už mi nechýba veľa aby bola kompletná.

Okrem toho som mal včera menší výlet a absolvoval som jeden futbalový turnaj v Rimavskej Sobote. Po turnaji sme sa išli osviežiť na Teplý vrch. Najteplejšia voda na Slovensku. Už som tam dlho nebol. Opláchli sme sa, spravili pár foto a išli domov.

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.