Husté

Posted by VladoPt on Sep 11, 2010 in Denník |

Po mojom pravidelnom rannom rituály ranných správ, jedenia, rozvrhnutia dňa a rannej rozcvičke píšem znova presne po týždni nový článok. Článok bude znova rekapitulačný. Budem sa snažiť popísať to najdôležitejšie z tohto naozaj hustého týždňa.

Po dopísaní minulo týždňového článku som sa do večera venoval rodinke. Myslel som si, že niečo aj spravím v ten ďen ešte, ale nedalo sa. Oddýchol som si od počítača a internetu.

Nedeľa už bola o niečom inom. Pracoval som na aktualizácii jednej fanúšikovskej stránky. Keď som s tým skončil, pozrel som si maily. Dostal som mail od jedného môjho inzerenta o tom, že jedna z mojich stránok nefunguje a teda nezobrazuje sa na nej jeho reklama.

Začalo moje pátranie a hľadanie chyby čo sa stalo. Stránka zobrazovala len strohý text o zlom kódovaní s bielym pozadím. Podotknem, že web poháňal redakčný systém wordpress. Síce to bola staršia verzia, ale ako som web získal nebol s ním žiadny problém. Nepracoval som na ňom dva týždne, než som dostal spomínaný mail. Prácu pred tými dvoma týždňami som ukončil s tým, že všetko fungovalo a zobrazovalo sa ako malo. Po preskúmaní problému som zistil, že som prišiel o kompletnú databázu a o všetok text. Nešlo o minisite, ale o stránku ktorá obsahovala články s množstvom kvalitného a originálneho textu. To ma mrzelo najviac. Vytiahnuť databázu zo zálohy webhostingu nepomohlo, poškodila sa ešte skôr a nie ako som si myslel, že to bolo práve cez ten víkend. Databáza z 25.8. už bola poškodená a to bola najstaršia databáza zo zálohy čo mi mohla byť poskytnutá. Vlastný hosting nepomohol a tak som sa pozrel na predchádzajúci free hosting pipni.cz, kde web fungoval predtým než som ho kúpil. Web bol na tom rovnako aj tam. No lenže to sa mi nezdalo. Však stránka fungovala na pipni.cz, tak prečo je zrazu na tom rovnako ako na mojom platenom hostingu? Pozrel som si whois. Videl som tam zmeny v administračnom, technickom a platcovskom kontakte. Kontakty sa zmenili na registrátora forpsi. Mne ostal len registračný kontakt. Hneď som sa nato pozrel na stránke subregu a vo svojom prehľade domén a rozklikol svoj web. Zistil som, že mi boli  späť zmenené dns servery na pipni.cz  a dns záznamy s nastavením môjho hostingu ostali.

Ako sa to mohlo stať? Doména bola predtým u forpsi. Prevod domény prebehol cez AUTH-ID a ja ju spravujem v užívateľskom rozhraní subregu. Prevodom sa zmenil len registračný kontakt. Administračný musel ostať pôvodný. Stále však neviem prečo si chlapsi od forpsi museli zmyslieť a vybrať práve môj web a zmeniť to! Doména je zaplatená. Všetko bolo v poriadku. Čo im mohlo vadiť? Môj presun domény pod subreg alebo čo? Stratil som celú databázu z mysql a tým bol celý web nefunkčný a ja som mal robotu na dva celé dni. Štastie, že predchádzajúci majiteľ stránky mal texty zo stránky vložené v notepade. Čím v podstate zachránil celú situáciu. Ponaučenie vyplýva z toho také, že keď zadáte prevod domény cez AUTH-ID, tak potom nezabudnite pomeniť všetky kontakty na tie Vaše. Nestane sa Vám to čo mne a budete mať svoju doménu dobre pod kontrolou.

So stránkou som sa babral do utorka. Nasadila sa free šablona. Spravilo sa niekoľko podstránok s článkami. Všetko som sa snažil zachovať podľa pôvodnej web adresy. Počas nasledujúcich dní a to stredy a štvrtku som riešil linkbuilding medzi svojimi novo získanými webstránkami. Samozrejme, keď už som sa vŕtal v kódoch stránok tak som opravil čo sa dalo a doplnil to čo mi tam chýbalo. Linkbuilding som ukončil včas a podľa plánu ešte vo štvrtok. Napriek tomu, že vo štvrtok som strávil pol dňa u starého otca. Menili mu okná za plastové okná, tak som tam bol ako dozor.

Včera som mal na hlavnom programe dňa začať s prevodom niekoľkých webových stránok z redakčného systému wordpress do free šablón. Prvý web som úspešne zvládol. URL som zanechal totožné. Pridal som pôvodný text a bolo. Samozrejme nešlo to tak ľahko. Prvú stránku mi trvalo takto prerobiť asi také štyri hodinky. Všetko porovnávať či sedí s pôvodným, vyčistiť kód a pridať a upraviť čo treba, no trvalo to. Takto mám miesto zbytočne zabratých 25mb na hostingu len 150kB. To bude aj môj hlavný program na ďalšie dni. Z WP do free šablón. Ďalej vytvoriť nový katalóg a monetizovať ďalšie stránky. Nech dačo zarobia, keď majú nato.

Bohužiaľ tento týždeň som sa nedostal k hlavnému projektu. Najbližšie dni sa k tomu dostanem tiež len ťažko. Nedá sa venovať len jednej stránke, keď ich máte toľko a chcete s nimi niečo uhrať v serpe.

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.