Google sandbox

Posted by VladoPt on Jún 6, 2010 in Seo |

Chcem načať aj inú rubriku ako denník a tento týždeň ma prekvapil google. Vo štvrtok ráno som zaznamenal pohyby pageranku na troch mojich stránkach. Jedna stránka sa mi dostala do sandboxu, bohužiaľ. Vyzeralo to s ňou veľmi dobre, návštevnosť stúpala a aj nejaké kliky z adsense boli. No žiaľ všetko bolo a už to nie je pravda.

Ako teda zistíte, že sa Vám stránka dostala do sandboxu? Veľmi jednoducho a rýchlo. Stačí zadať do vyhľadávania info:domena.tld a ak Vám neukáže Vašu stránku, ste v tom. Na kontrolu, že ste skutočne v sandboxe a nemáte ban od googla zadajte do vyhľadávania site:domena.tld. Ak sa Vám stránka zobrazí môžete si vydýchnuť. Ban to nie je, ale len “sandbox“.  Ešte sa môžte utvrdiť aj tým, že už nenájdete svoju stránku vo vyhľadávaní na svoj titulok, ktorý máte na úvodnej stránke. Rovnako už stránku nenájdete vo vyhľadávaní ani na optimalizované slová.

Konkrétne neviem prečo som sa tam dostal. Lebo všetko optimalizujem rovnako a predtým som nemal takýto problém so sandboxom. Dôvodov môže byť viac. Predsa som ten web kúpil a potom hneď tak trochu preoptimalizoval. Nasmeroval na neho veľa linkov, registroval zhruba do 400 katalógov a atď. Určite to tomu dopomohlo.

Neostáva mi len dúfať a veriť, že sa z toho vyhrabem čo najskôr. I keď to vidím, že skôr ako o tri mesiace to nebude.

pošli na vybrali.sme.sk

2 Comments

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.